Elkezdődött a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság
27
Sep
2017
2017. szeptember 27.  |  23:07
Hét élvonalbeli női együttes utánpótláscsapata vesz részt a másodosztály, a Női Amatőr Nemzeti bajnokság küzdelemsorozatában, amely a múlt hét végén új rendszerben, három csoportban kezdődött el.

Piros csoport:

A TFSE és a Csata DSE (képünkön) egyaránt 114 pontig jutva aratott fölényes győzelmet egy-egy szintén fővárosi rivális ellen. A TF az első negyedben egy 19-0-t futva  idegenben verte fölényesen a Kiss Lenke Kosársuli csapatát (68-114), a Csata pedig az újonc derbin 114-33-ra múlta fölül az ELTE Fortress együttesét. Mindkét 114-es tempóval kezdő együttesből 6-6 játékos ért el legalább 10 pontot. A TF-ben a Nagykanizsáról érkező Fuisz Viktória 24 pontos, 8 lepattanós és 7 gólpasszos belépője több, mint biztató, Varga Babara 15 pontot és 14 lepattanót szerzett. A Csatából két - az U16-os válogatottal Eb-ezüstérmet szerző - játékos teljesítményét érdemes kiemelni: Mányoky Réka 21/12 ponttal (4/7 tripla), 5 lepattanóval és 7 szerzett labdával, Angyal Barbara pedig 17/3 ponttal, 4 szerzett labdával és 9 gólpasszal járult hozzá a fölényes Csata-diadalhoz. Jóval nagyobb volt a küzdelem a Szolnok-DVTK U23, valamint a Kecskemét-Nyíregyháza találkozókon. Előbbin meglepetésre hazai siker született (52-51), a Bozsó Katica-Munkácsi Éva duó 38 pontot és 17 lepattanót tett a közösbe hazai részről, a diósgyőri fiataloknál Arad Zsófia (18 pont, 11 lepattanó) mellé csak időnként akadt, aki felnőtt, leginkább Kovács Luca (10 pont, 7 lepattanó).

Kecskeméten több kiemelkedő egyéni teljesítmény is volt a Nyíregyháza vendégjátéka alkalmával. Hazai részről Farkas Petra igen mutatós dupla-duplával - 25 pont (igaz 22 mezőnykísérletből), 18 lepattanó - kezdte a szezont, Révész Boróka pedig szintén 25 pontig jutott, 7 lepattanóval. Abban, hogy e két átlagon felüli egyéni teljesítmény ellenére 83-78-ra kikapott a Kecskemét, jelentős szerepe volt a 0/15-ös hazai triplamutatónak.

Nyíregyházi részről az, hogy Papp Klaudia eljutott 25 pontig, nem meglepő, az viszont nem túl gyakori, hogy a mindössze 168 centis kosaras 11 lepattanót is megkaparintson. A Ceglédről igazolt, Fister Alexandra (22/6 pont, 9 kiharcolt fault, kipontozódás 21 perc alatt) eredményes játékkal debütált. A meccsen csak ő dobott triplát, s annak ellenére is színvonalas, élvezetes volt a találkozó, hogy a két együttes 2/27-es triplamutarót hozott össze.

Statiszikák:

Fehér csoport:

Győrben a talán kissé megilletődött újonc hazai utánpótláscsapat ellen a szombathelyiek minden negyedet megnyerve simán nyertek 80-55-re. Hazai részről a dupla-duplát elérő Biczó Laura (16 pont, 14 lepattanó) magára maradt. Szombathelyi részről a korábban Győrben is kosarazó Simon Cintia (20/15 pont, 5/6 tripla) otthon érezte magát, a 7 eladott labda ront az összképen. Szabó-Haklits Zsuzsa (19/9 pont 4 lepattanó, 6-6 gólpassz, szerzett és eladott labda), valamint Molnár Anna (18 pont, 11 lepattanó) voltak még a sima vendég diadal fő letéteményesei.

A csoport másik meccsén közel álltak a bravúrhoz a ZTE fiataljai a rutinos, korábbi élvonalbeli kosarasok sorát felvonultató Tatabánya otthonában. Vincze Virág (12/6 pont), Jurkó Noémi (11/3 pont, 7 lepattanó), Liska Nikoletta (11 pont, 6 lepattanó) és Kovács Georgina (10/6 pont) vezérletével 30 játékperc után 13 ponttal vezettek az ifjú zalai hölgyek. A rutinos hazaiak a záró 10 percre összekapták magukat, s Horváth Szilvia (18/3 pont, 7 lepattanó), Csicsai Kata (15/3 pont, 7 lepattanó), valamint Szamosi Rita (10/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) vezetésével a záró szakaszban a maguk javára fordították a találkozót.

Statisztikák:

Zöld csoport:

Az MTK a pontszerzésben gyakran magára maradó Zólyomi Karina (16/3 pont, 8 lepattanó) vezette fiataljai az első félidőben még partiban voltak a Dávid Kornél KA együttesével. Szünet után elsősorban a hosszú évek élvonalbeli rutinjával rendelkező Orsó Viktória (18/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), a szintén tapasztalt Fekete Csilla (16/3 pont, 8 lepattanó, 9 szerzett labda, 7 gólpassz), valamint Laufer Gabriella (15 pont, 8 lepattanó) hatékony játéka jóvoltából fölénybe kerültek, s végül biztosan (72-51) nyertek a fehérváriak.

Váratlanul nagy ellenállásba ütköztek a Vasas fiataljai a Fonti-Trans Petőfi SE ellen. A vendég baranyaiaknál Pap Regina (24 pont, 12 lepattanó) és Czirják Noémi (13/6 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) révén két élvonalbeli tapasztalattal is felvértezett kosaras okozott sok kellemetlenséget az ifjú pasaréti hölgyeknek. A lepattanó harcot például 45-34-re a Petőfi SE nyerte, ráadásul a Vasas fiataljai erősen idény eleji formában (3/24) dobták a triplákat. Végül szünet után az U16-os Eb All Star csapatába beválasztott Dombai Réka (11 pont, 4 szerzett labda), Farkas Fanni (11/3 pont) és Dúl Panka (10 pont) eredményességére építve a Vasas nagy küzdelemben legyűrte riválisát (59-51).

Ahogy a Vasas-Petőfi SE meccs a vártnál jóval kiélezettebb, úgy a BKG DSE-Baja (99-51) találkozó a vártnál jóval egyoldalúbb játékot hozott. A két középső negyedet 58-19-re nyerte a Shirian Fatime (15/3 pont, 6 lepattanó), Lakatos Dóra (14/12 pont, 4/6 tripla), Ruttner Réka (13 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezette BKG. A Baja elsősorban Kucsora Réka (19 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda), valamint Ferencz Andrea (14/6 pont) jóvoltából az első és az utolsó negyedben volt egyenrangú ellenfele a lepattanó harcot 41-19-re nyerő szigetszentmiklósi alakulatnak.

Fotó: Csata DSE