Kettős győzelemmel jutott tovább a Körmend
26
Sep
2017
2017. szeptember 26.  |  23:48
78-61-re nyert Svédországban, így 17 pontos fórral várta a Boras Basket elleni FIBA Europe Cup selejtező második mérkőzését az Egis Körmend. A méretes hátrány ellenére a svédek nem adták fel már előre a találkozót, Bisping három plusz egyes támadásával és person tripljájával 7-0-val nyitottak, így Potocnik kénytelen volt másfél perc után időt kérni. A körmendiek első pontjait Fanning szerezte büntetőből, majd egy triplát is elsüllyesztett. Lassan felébredt a Körmend, Ferencz hármasával továbbzárkóztak a vasiak (8-11). A negyed utolsó pillanatában Wright trojkája kellett ahhoz, hogy a Körmend egyetlen pontra csökkentse a különbséget (19-20).

Hollins duplájával a második negyed elején a vezetést is átvették a piros-feketék, sőt Fanning újabb kosarával már 25-20-ra a hazaiak vezettek. A folytatásban felváltva estek a pontok, majd egy hosszabb kosárcsendet Hollins tört meg (32-25). Kezdett magára találni a Körmend, két perccel a nagyszünet előtt Davis kosarával a 10 pontot is átlépték, a félidőben pedig már 44-32-öt mutatott az eredményjelző.

A második félidő első perceiben mindkét fél részéről akadozott a pontgyártás, a harmadik negyed folyamán a két csapat közti különbség nem változott, a záróetapot 64-52-es vezetéssel várta az Egis Körmend. Jól kezdte az utolsó felvonást a hazai alakulat, amely egy 7-0-s rohanással 19 pontos előnyre tett szert (71-52). Az utolsó percekben már egy kicsit edzőmeccs jellege lett a találkozónak, Gasper Potocnik a fiataloknak is lehetőséget adott. A Boras a végére valamelyest csökkenteni tudta a hátrányát, de az Egis Körmend hazai pályán végül 85-72-re nyert, és kettős győzelemmel búcsúztatta a svéd együttest - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - Boras Basket 85-72 (19-20, 25-12, 20-20, 21-20)

FIBA Europe Cup-selejtező, 1. forduló, visszavágó

Körmendi Városi Sportcsarnok

Körmend: Wright 9/3, Fanning 12/3, Ferencz 9/6, Davis 11, Tuoyo 2 Csere: Halász 4, Horti 6, Koch 6, Hollins 15/3, Németh 5/3, Bán 4, Oroszi 2.