22
Sep
2017
2017. szeptember 22.  |  01:26

Csütörtök este a svéd Boras Basket vendégeként játszotta első tétmérkőzését az Egis Körmend a FIBA Europe Cup első selejtezőkörében. Wright kettesével a vasiak szerezték a találkozó első kosarát, de Bisping egy triplával válaszolt a túloldalon. Jól kezdett a Körmend, a folytatásban Ferencz és Fanning is betalált távolról, így az első negyed derekán 14-7-re vezetett a magyar csapat. Az utolsó két percben magára talált a hazai együttes is, amely felzárkózott négy pontra is, de Tuoyo zsákolása után az első tíz perc után 21-15-re a Körmend vezetett.

Svéd kosárral indult a második etap, de Fanning egy hárompontossal növelte a vasiak előnyét. A folytatásban Koch távoli trojkája után már kilenc volt közte (20-29), de a hazaiak kapaszkodtak, és a negyed közepén Potocnik-mester kért időt(23-29). A rövid szünet után négy pontra zárkózott a Boras, így a legjobbkor érkezett Tuoyo triplája a sarokból, Hollins büntetője után pedig már a hazaiak edzője rendelte magához övéit (25-33). Hiába, az első félidő utolsó percei abszolút a Körmendről szóltak, a magyar csapat a nagyszünetre 15 pontos előnyt szorgoskodott össze (28-43).

Andersson duplájával kezdődött a második félidő, míg körmendi oldalon a remekül játszó Fanning volt eredményes. Bisping büntetőivel ideig-óráig csökkenteni tudta a különbséget a Boras Basket, ám Tuoyo egy újabb triplájával és Fanning zsákolásával elhúzott 18 ponttral a Körmend (34-52). A folytatásban a 20 pontos különbséget is átlépték a piros-feketék, sőt, Hollins hármasával 23 egység is volt a Körmend előnye két perccel az utolsó felvonás előtt. A harmadik etap végén 45-66-ot mutatott az eredményjelző.

Azt nem lehet kijelenteni, hogy az utolsó negyed csak a formalitásról szólt, hiszen minden pontnak jelentősége van egy ilyen oda-visszavágós párharcban, de az izgalmak elmaradtak a találkozó végén. A körmendi szurkolók legnagyobb örömére a két csapat közti különbség nem nagyon csökkent. Az Egis Körmend 78-61-re nyert, így 17 pontos fórral várhatja a hazai visszavágót. - írja a BB1.hu

Boras Basket - Egis Körmend 61-78 (15-21, 13-22. 17-23, 16-12 )

FIBA Europe Cup-selejtező, 1.forduló

Boras, Borashallen

Boras: A. Person 15/6, Andersson 5, Bisping 14/3, J. Person 6, Smith 6 Csere: Gunnarsson 2, Palm 2, Mornar 4, Johansson 2, Lundstedt 5,

Körmend: Wright 15/3, Hollins 11/6, Ferencz 3/3, Fanning 21/9, Csorvási 8 Csere: Halász 1, Tuoyo 16/6, Bán -, Koch 3/3, Németh -, Horti -.

Fotó: Egis Körmend