U20-as fiú Eb: Egy félidőig bírtuk a lépést a horvátokkal
15
2017
2017. július 15.  |  21:56
A Koszovót tegnap közel hatvan ponttal (100-42) kiütő Horvátország várt a mieinkre a romániai B-divíziós Eb második napján.

Demeter középtávolija nyitotta a meccset, amely után hamar átvette a vezetést az ellenfél, igaz eleinte többnyire csak büntetőkből találtak be. Bátran támadtunk, még ha néha hibákkal is. A védekezésünk viszonylag szigorú volt, ezzel kompenzáltuk fizikális hátrányunkat. Felváltva vezettek a csapatok, aztán az első negyed hajrájához érkezvén elkezdték szórni Badzimék a triplákat (ő maga például háromból négyet). A végén Kucsora öt büntetőjéből hármat dobott be, így 19-22-vel zárult az első felvonás.

Pápai négyből két büntetőt dobott be, miközben kaptunk egy triplát. Mindkét csapat nagyot küzdött, de sokat is hibázott. A horvátok őrizték pár pontos előnyüket. A második negyed derekán lépéshátrányba kerültünk, 23-31-nél időt kért Forray Gábor. 24-38-nál volt már tizennégy is közte, aztán jött Demeter triplája, majd Kucsora középtávolija, ami után a másik oldal kért időt. 32-43-mal zárult az első félidő. Jobban dobtak a horvátok és a lepattanókat is jobban szedték, megérdemelten vezettek.

A fordulás után 6-0 volt oda, továbbra is rosszul dobtuk még a büntetőket is. Hamar súrolta a húszat a különbség. Még csak az etap felénél jártunk, de 39-55-nél időt kellett kérnünk, mert kétszer annyi pontnál járt öt perc után az ellenfél, mint mi. A folytatásban meglett a közte húsz is, sőt át is lépte azt a differencia. A harmadik negyedet 21-9-re megnyerték a horvátok, 41-64-ről indult a záró felvonás.

Mi kezdtük jobban az utolsó etapot, 51-69-nél időt kértek a piros mezesek, és megfogták a felzárkózási kísérleteinket. A végén már csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e húszon belül maradnunk, vagy sem. Nem sikerült, Doktor hárompontos kísérlete sem talált be, így 57-78-cal ért véget a meccs - tudósított a BB1.hu.

Magyarország U20 - Horvátország U20 57-78 (19-22, 13-21, 9-21, 16-14)