U20-as leány Eb: nem sikerült csodát tenni
13
2017
2017. július 13.  |  21:15

A címvédő Spanyolországgal találkozott a magyar női U20-as lány válogatott a portugáliai A-divíziós Európa-bajnokságon. Valamivel több, mint két perc után 9-2-vel kezdtek a jóval esélyesebb hispánok, igaz, hogy 9-9-nél utolértük őket, de végül 18-14 lett az első negyed.

Araujo triplájával folytatódott a mérkőzés, majd Raventos tett rá egy duplát a különbségre. Jól dobtak a spanyolok, két és fél perc után 28-19-nél időt is kértünk. Feljöttek Studerék, 33-27-nél már a fehér mezesek próbálták meg rendezni a sorokat. Kettő és fél perccel az első félidő vége előtt Dubei triplájával már csak egy volt közte, végül 38-34-es állással zárult az első játékrész.

A biztató első félidő után drámai fordulat állt be a támadójátékunkban, 42-34-nél időt is kért Cziczás László. Hiába, továbbra sem találtunk az ibériaiak gyűrűjébe, pedig már 7 perc is eltelt ebből a játékrészből, így  tíz fölé kúszott a különbség (27. perc: 53-34). A záró felvonás 57-39-ről indult, amelyben mindent megpróbáltunk, fel is jöttük kicsit, de sajnos igazán komoly veszélyt már nem jelentettünk a jóval esélyesebb spanyolokra. Érvényesült a papírforma, a világ második legjobb csapat jutott a négy közé.

Spanyolország U20 - Magyarország U20 67-53 (18-14, 20-20, 19-5, 10-14)