U20-as leány Eb: 8 között a magyar válogatott
12
Jul
2017
2017. július 12.  |  23:25

A magyar lányokra az a Szerbia várt a portugáliai U20-as Eb nyolcaddöntőjében, amely egy győzelemmel és két vereséggel zárta a csoportkört.

Parádésan kezdtünk, Studer és Kuttor vezérletével alig több mint három perc után már 10-0-ra vezettünk, időt is kért az ellenfél. A folytatásban aztán megtorpantunk, megálltunk a pontgyártásban, keményebbé vált a szerbek védekezése, és hamar 12-6-ra feljöttek. 2:43 volt vissza az első negyedből, amikor Cziczás László 14-10-nél magához hívta csapatát, végül 16-10-es eredménnyel zárult az első etap.

Egy darabig még sikerült továbbra is őrizni a minimális előnyünket, a szerbek folyamatosan tapadtak a nyakunkra. A 17. percben aztán Nogic büntetője után először kerültünk hátrányba a mérkőzésen (25-26), rögtön időt is kértünk. A hajrára aztán sikerült visszavenni a vezetést, a félidőben minimális fórunk volt (32-31).

Hasonlóan parádésan indítottuk a második félidőt, mint az elsőt: hiába kértek időt a szerbek, nem tudták megállítani Studerékat, egy 9-0-s széria után, 41-31-nél már tíz volt közte. Teljesen lenulláztuk a szerbeket, állandósult a kétszámjegyű differencia. 55-46-ról indult a záró felvonás.

A végére aztán talán már el is készült erejével déli szomszédunk, a mieink könnyedén lógtak meg, a különbség már a húszat súrolta (70-51). A találkozó eldőlt, a magyar válogatott teljesen megérdemelten nyert, és jutott be a legjobb nyolc közé, ahol csütörtökön 19.30-tól Spanyolország vár rá.

Magyarország U20 - Szerbia U20 86-72 (16-10, 16-21, 23-15, 31-26)