U20-as leány Eb: magyar kosáreső
10
2017
2017. július 10.  |  23:37
Kosarakban gazdag, látványos mérkőzésen a második félidő elején Studer Ágnes és Weninger Virág remeklése révén jelentős előnyre tett szert U20-as női válogatottunk, és helyenként remek támadójátékot bemutatva biztosan nyert utolsó csoportmeccsén a bosnyákok ellen a portugáliai Európa-bajnokságon.

Ijesztően indult a bosnyákok elleni meccs. Bár Dubei Debóra duplát majd triplát dobott, lányaink nem találták a bosnyák zóna ellenszerét, a negyed közepén 12-5-re vezetett nyeretlen ellenfelünk. Cziczás Lázló  együttese is zónára állt át, s Aho Nina valamint Weninger Virág villanásaival feljött. A negyed végén azonban rosz visszarendeződés mitt két triplát is szereztek a bosnyákok, akik 22-18-ra vezettek egy negyed után.

Weninger újabb villanásaival ledolgozták hátrányukat lányaink, a 13. percben már 10 pontnál járt a soproni bedobó. Studer Ágnes pillanatai következtek, fordítottak lányaink. A második negyed közepén váltott vezetéssel haladtak a felek. Weninger ugyan remekelt, ám nem igazán akadtak társai, így a félidő hajrájában ismét ellépett 4 ponttal a bosnyák csapat, nagyon kellett ekkor Studer Ágnes triplája. A félidő vége egyértelműen a mi csapatunké volt, Dubei mutatta be a kosárszerzés minden vállfaját dupla, bünetők, tripla sorrendben. A félidőt Aho Nina triplája zárta, amely után 5 ponttal vezettünk a szünetben.

Remekül kezdték a lányok a második félidőt, Studer triplája után Weninger mutatott be kosár plusz büntetős akciót, majd Studer újabb hármasa után 14 pontosra nőtt a második félidőt egy 9-0-s bő 1 perccel indító U20-as válogatottunk előnye. A Studer-Weninger kettős tarthatatlan volt, újabb 1-1 duplát tettek hozzá, s lényegében ők ketten mutattak be egy 13-0-s 2 és fél perces száguldást. Több, mint 3 játékperc elteltével szerezte első pontjait a szünet után a bosnyák U20-as válogatott, 60-42-es magyar vezetés után. A szakasz közepén megtört a lendület, egy 6-0-lal 12 pontra feljött ellenfelünk.

Kosárcsendünknek Studer vetett véget triplával, újra beindult a Studer-Weninger kettős, válogatottunk pedig egy 8-0-s rohamot bemutatva kerek 20 ponttal lépett el ellenfelétől. A negyed végén nagyon leült a mieink játéka, egy 11-2-es szakaszszal a 10 pontos lélektani határ közelébe került a szívósan küzdő bosnyák csapat.

A záró etap Studer sikeres büntetőivel kezdődött. Váltva estek a kosarak, Studer dobott újabb triplát, tartottuk a 10 és 15 pont közötti előnyt. A bosnyákok is jól dobtak, ők is be beemelték egy-két triplát, 10 pontra feljöttek, amikor Dubei szerzett fontos hárompontost. Ez óriási lökést adott a mieinknek, akik egy 11-2-es rohammal végképp lerázták magukról jól küzdő ellenfelüket.

Folytatás szerdán 21.45-től a szerbek ellen már az egyenes kieséses szakaszban a legjobb 16 között.

Bosznia és Hercegovina U20 - Magyarország U20 82-97 (22-18, 20-29, 17-23, 23-27)