U20-as lány Eb: magabiztos győzelemmel kezdtünk
08
Jul
2017
2017. július 8.  |  21:55

Franciaország ellen játszották első mérkőzésüket a portugáliai U20-as Európa-bajnokságon a magyar lányok. Alig több mint egy perc után 4-0-val kezdett az ellenfél, amire Aho Nina triplájával feleltünk. 5-6 után egy 6-0-s rohammal átvettük a vezetést, és innen már ki sem adtuk azt a kezünkbő. Kuttor tripláját követően, 18-11-nél már hét volt közte. Jobban, pontosabban és higgadtabban játszottunk, a franciák sokat kapkodtak. Elég volt pár apróbb fegyelmezetlenség, és 20-18-ra feljöttek a kék mezesek, egy perccel a vége előtt időt is kért Cziczás László. Sikerült rendezni a sorokat, az első negyed Studer szép szólója után feltett ziccerével zárult (25-19).

Studer középtávolijára Dorby felelt a palánk alól. Továbbra is őriztük magabiztos előnyünket, 33-22-nél már kétszámjegyűvé vált a különbség, a 13. percben időt kértek a franciák. Hiába, az idő előrehaladtával csak még tovább nőtt a különbség, amely már a húszat súrolta.

Sokkal gyorsabbak voltunk, nagyon gyengén játszottak a franciák, de a mieink érdemeiből ez persze mit sem von le. Két perccel a vége előtt Studer üres ziccerével meglett a közte húsz (47-27). 51-34-es állással zárult a félidő. Mindenki jól játszott, de kiemelkedett a kétmezőnyemberünk, Studer Ágnes és Aho Nina, előbbi 15/3-as, utóbbi 13/9-es pontmutatóval állt.

A fordulás után semmit sem változott a játék képe, viszonylag sok fault tördelte a meccset, a franciák fikarcnyi veszélyt sem jelentettek ránk. A harmadik negyed derekán Aho Nina triplájával kialakult az addigi legnagyobb differencia (62-41). 70-51-ről indult a záró felvonás, mely előtt a lényeges kérdések már eldőltek. A nagy előny birtokában a végére kicsit könnyelműbbé váltunk, többet hibáztunk mi is. De ez is belefért. Lehetőséget kapott mindenki, a különbség így sem csökkent. Cziczás László együttese magabiztos, megérdemelt győzelemmel nyitotta a tornát - tudósított a BB1.hu

Magyarország U20 - Franciaország U20 86-65 (25-19, 26-15, 19-17, 16-14)