08
Jul
2017
2017. július 8.  |  15:41
A 2008-ban tragikus közlekedési balesetben elhunyt 16-éves nizzai kosárlabdázó lány Laure Ecard emlékére rendezett tornán U16-os leány válogatottunk először az orosz válogatottal szemben lépett pályára.

2017.július 8.

Oroszország-Magyarország 68-54 (17-23,14-8, 19-9, 18-14)

Kezdőötösünk nagyszerűen indította a mérkőzést a kissé álmosan kezdő orosz csapattal szemben. A jól működő csapatvédekezésnek köszönhetően labdaszerzésekből lendületes támadásokat vezetve sikerült nagyobb előnyt szerezni.

Ellenfelünk agresszívabb védekezésre váltott. Lányaink mind külső, mind belső posztokon heroikus küzdelmet folytattak a lepattanó megszerzéséért, de az oroszok kihasználva magasságbeli, fizikális előnyüket főként támadó lepattanóból szerzett kosarainak köszönhetően a félidőre utol is érték csapatunkat (31-31).

A második félidei orosz zónavédekezésre a jó megoldásokat nem sikerült pontokra váltanunk. A felkészülés jelenlegi szakaszának megfelelő teljesítményt nyújtott csapatunk.

A torna második mérkőzésén a francia válogatott magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott a csehek ellen.