Férfi NB II: ezúttal is nagy különbség a csapatok között
11
2017
2017. június 11.  |  01:28
A második nap is egyoldalú mérkőzéseket hozott a férfi NB II négyes döntőjében. A Vasas magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a Hévíz ellen, majd a Cegléd egy negyeden át tudta tartani a lépést a debreceni BKG Príma együttesével.

Ricsilla Sport Hévízi SK - Vasas II 58-110 (16-31, 19-22, 10-34, 13-23)

Az ezen a szinten jóval bővebb kerettel rendelkező Vasas már az első negyedben megnyugtató előnyt szerzett. A hévízi csapatból ezúttal is hiányzott két kulcsjátékos, Hoffmann és Mészáros Richárd. A palánkok alatt nyomasztó volt a fővárosi gárda fölénye, a lepattanózást 64-21-re nyerte a Vasas. Az összecsapást mindössze 6 játékossal végigjátszó Hévíz rövid időszakokra fel tudott nőni az ismét sokat cserélő Vasashoz, fővárosi részről 23 perc volt a legtöbb, 17 a legkevesebb, amit egy-egy játékos a pályán töltött, Sárosi Bulcsú tehát próbálta frissen tartani együttesét a vasárnapi, Debrecen elleni összecsapásra.

Legjobb dobók: Tóth O. 24, Kutasi 12/9, Ács 11 ill. Peringer 23, Boros 17/3, Surmann G. 17,  Kozma 13/9, Völgyi 11/3, Kiss L. 11.

BKG Príma SE - Ceglédi KE 91-54 (18-16, 27-7, 20-20, 26-11)

Bár az első negyedben is jobbára a debreceni gárda vezetett a keleti csoport egymást jól ismerő két első helyezettjének összecsapásán, a bátran, ügyesen, veszítenivaló nélkül játszó ceglédiek rendre felzárkóztak. A Pest megyei gárda még a második negyed elején tartotta a lépést a BKG Príma együttesével, ám 20-18 után Ruszlan Kakunov triplája előbb egy 8-3-as debreceni rohamot indított el, majd 28-21 után elfogyott a Cegléd, egy 15-0-lal döntő csapást mért ellenfelére a keleti bajnok. A kiegyenlített 3. negyed után a záró etap ismét nagy debreceni fölényt hozott, a Príma csapatában a két 30 perc fölötti bevetést teljesítő Nagy fivért leszámítva senki nem játszott 23 percnél többet, tehát Nagy Ágoston is  próbálta tartalékolni játékosai erejét a vasárnap kora délutáni, döntőnek beillő BKG-Vasas összecsapásra.

Ld.: Kakunov 16/12, Nagy Botond 13/6, Travis 11, Nagy Benedek 10, Owens 9 ill. Berkics 13/3, Nemes 12, Gaál R. 10, Modzinger 9/3.

Vasárnap 11 órától kerül sor a Cegléd és a HévÍz összecsapására a bronzéremért, majd 14.30-kor kezdődik a döntő, amelyet a Vasas II és a BKG Príma SE csapatai játszanak.

Fotó: Lindsey Gayle English