Dunaharasztiban avatnak bajnokot a férfi NB II-ben
09
Jun
2017
2017. június 9.  |  03:03
Péntektől vasárnapig Dunaharaszti ad otthont a férfi NB II-es bajnokság négyes döntőjének, ahová a debreceni BKG Príma SE, a Ceglédi KE (képünkön), a Ricsilla Sport Hévízi SK és a Vasas II jutott

A négy csoport - keleti, közép A és B, valamint nyugati - mérkőzéseinek befejezése után a csoportok első két helyezett csapatai keresztjátékkal döntötték el, mely négy együttes játszhat az NB II bajnoka címért a liga négyes döntőjében.

A keresztjáték során a közép B-csoportot veretlenül megnyerő Vasas II kétszer is simán verte a nyugati második Soproni Tigrisek együttesét, Sopronban 102-74-re, a fővárosban pedig 107-70-re diadalmaskodva.

A BKG Príma DSE - Budafok párharc is elég egyoldalú volt, Budafokon 103-75-re, Debrecenben pedig 107-47-re győzött a BKG Príma SE.

Érdekesen alakult a nyugati győztes Hévíz és a közép A-csoportban második helyen záró Közgáz B párharca. A fővárosban 9 pontos előnyt szerzett a Közgáz B (73-64), de a hévízi visszavágón 95-79-re nyert a Ricsilla, így összesítésben 7 ponttal felülkerekedve a nyugati bajnok került a négyes döntőbe.

Ennél is izgalmasabb volt a közép A-csoportot veretlenül nyerő Újpest a keleti második Cegléd elleni párharca. Az újpestiek Cegléden 1 ponttal 73-72-re győztek, Újpesten viszont a Cegléd óriási bravúrt bemutatva 76-74-re nyerni tudott, így a női vonalon remek szezont futó - Magyar Kupa ezüst, bajnoki bronzérem - Pest megyei város férfi csapata lesz ott a négyes döntőben. Az Újpestnek ez a 2 pontos vereség volt az első veszte mérkőzése a szezonban, s ezzel nem jutott a négy közé.

A Dunaharasztiban rendezendő körmérkőzéses négyes döntő programja:

2017. június 9. péntek

18.00 Vasas II.-Ceglédi KE

20.00 BKG-Príma SE-Ricsilla Sport - Hévízi SK

2017. június 10. szombat

15.30 Ricsilla Sport - Hévízi SK-Vasas II.

18.00 BKG-Príma SE-Ceglédi KE

2017. június 11. vasárnap

11.00 Ceglédi KE-Ricsilla Sport - Hévízi SK

14.30 Vasas II.-BKG-Príma SE

Helyszín: Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola (2330 Dunaharaszti, Eötvös u. 52.)

Fotó: Ceglédi KE