07
2017
2017. június 7.  |  22:22

FÉRFI NB I, A 3. HELYÉRT

A ZTE oldalán a régóta maródi Kerper-Fronius Balázs még mindig nem tudta vállalni a játékot, a hazai oldalon pedig a nemrég balesetet szenvedett Lenzelle Smith szintén csak a kispadra tudott leülni. A találkozó első kosarait a körmendiek szerezték, egymás után két triplát is elhintettek. A vendégek mégis nagyon gyorsan kiegyenlítettek. Előnybe került a ZTE, Benke labdaszerzésből zsákolt, ezzel pedig 17-19-re módosult az eredmény, időt kért a Körmend. Gyors triplaváltás következett, Mohácsi hármasára Gibbs dobott egy távolit. A játékrész végére pedig egyetlen pont maradt a vendégek előnyéből. Csorvási lefordulásból szerzett kosarával indult a második etap. A túloldalon Benke utolsó másodperces triplája billentette megint a zetések felé a mérleg nyelvét. A vendégek meglógtak 4 ponttal. Szabó utolsó perc előtti triplája hozta meg a meccs legnagyobb különbségét, 8 ponttal ment a ZTE. A nagyszünetig azonban ezt nem sikerült megtartaniuk, Petty gól jó, plusz egyes akciójával ugyanis öt pontra zsugorodott előnyük.

A harmadik negyed első támadását végig sem tudta vinni a Körmend, a ZTE ugyanis rögvest labdát lopott és kosarat is szerzett. A vendégek nagyon meghúzták a játékrész elejét, és egy ötpontos rohanást követően máris 9 ponttal vezettek. Időt is kért az Egis Körmend. Csorvási, majd Petty kosara hozta vissza a vasiakat. Nem lanyhult azonban a zalaiak győzni akarása sem, alig pár perc, és ismét 9 pont volt a vendégelőny. Ez pedig már az utolsó 10 percig meg is maradt. Ferencz dobott egy triplát. Két támadással később aztán a vendégek végre áttörték a 10 pontos előnyt jelentő lélektani határt. Időt kért a Körmend. Úgy nézett ki, hiába, Szabó újabb hármasa ismét egy lépéssel közelebb vitte a kékmezeseket a győzelem felé, 10-11 ponton mozgott a differencia. A Körmendben azonban volt még tartalék. Csorvási palánk alattijával 6 pontra jöttek vissza. A ZTE behúzta a bronzcsata első meccsét, folytatás szombaton, Zalaegerszegen - tudósított a BB1.hu.

Egis Körmend - Zalakerámia ZTE KK 94-107 (26-27, 20-24, 23-27, 25-29)

Körmendi Városi Sportcsarnok, 2000 néző

V: Pálla Z., Tőzsér D., Praksch P. (Fekete L.)

Körmend: Petty 19/3, Gibbs 16/12, Ferencz 14/12, Kromah 7/3, Allen 18/6 Csere: Csorvási 18, Németh 2, Oroszi -.

ZTE: Ubilla 17/15, Norfleet 17/15, Benke 14, Szabó Zs. 18/15, Drungilas 26 Csere: Mohácsi 6/6, Wright 9, Kis -.

Kipontozódott: Petty (40.)

A két győzelemig tartó párharc állása, Körmend-ZTE: 0-1.