2016/2017 - Budapesti Honvéd SE - DEAC 68-66
05
2017
2017. május 5.  |  16:43
A DEAC már tegnap üde színfolt volt azzal, hogy sikerült 10 ponton belül maradnia a PVSK elleni, végül azért simán elvesztett negyeddöntőben, a Honvéd pedig az egyik, ha nem a legcsalódottabb vesztes volt a Falco elleni összecsapás elbukása miatt. Ezzel együtt nem sokan adtak volna esélyt ezen a derbin a hajdúságiaknak, akik 15 pontos harmadik negyedbeli hátrányuk dacára is egylabdás meccset csináltak ebből a párosításból. Az első félidőben Opre Roland (19 pont, 16 lepattanó, 6 gólpassz) vitte hátán a Kádár-legénységet, a fordulás után - főleg a negyedik etapban - Kozák Márton (27 pont, 5/8 triplából) játszott extrát, utóbbinak mégis a kezében maradt az egyenlítés, miután egy jó betörést követően sokadik nehéz ziccerét már nem tudta értékesíteni, így nyert a Honvéd. A fővárosiaknál Pálházi Richárd nem állt rendelkezésre, de a végül a legfontosabb triplát értékesítő Szalay Ákos (7 pont, 7 gólpassz) és Kerpel-Fronius Gáspár (15 pont, 5 gólpassz, 5 szerzett labda) hátvéd posztokon, Pintér Dávid (17 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett labda) bedobóban, az utolsó védekezésnél Kozákot megállító Vincze Balázs (16 pont, 7 lepattanó) pedig a palánk alatt alkotott nagyot a szűkebb rotációra kényszerülő Mészáros-alakulatnál, mely holnap az ötödik helyért folytathatja a versenyzést, míg a DEAC a hetedik pozícióért indulhat csatába. Mészáros István, a Budapest Honvéd vezetőedzője: Nehezen, de meglett a győzelem. 15 pontos vezetésnél úgy gondoltam, hogy rá tudunk rakni még 5-10 pontot és el tudjuk dönteni a meccset, s bevethetjük az újonnan nevezett játékosainkat is, de nem így lett. A padon helyet foglalt két olyan sérült kosarasunk, akiket nem is engedtem pályára, a tegnapi csapatból pedig három ember ballagáson volt, így most rövid volt a padunk. A lényeg, hogy nyertünk, holnap pedig harcba szállhatunk a nem hivatalos B-csoportos U20-as bajnoki címért. Kádár Tamás, a DEAC vezetőedzője: Nagyon büszke vagyok a csapatomra. A múltkori, Debrecenben megvívott, öt ponttal elvesztett derbi után is azt gondoltam, hogy nem biztos, hogy szoros meccset tudunk csinálni a Honvéd elleni csatából, ennek ellenére egylabdás mérkőzés lett belőle, esélyünk volt az egyenlítésre a végén, de nem sikerült. Holnap mindent megteszünk, hogy megszerezzük a hetedik helyet.