Női NB I: a Diósgyőr lett az ötödik
04
2017
2017. május 4.  |  19:33

A találkozó előtt 1-1-re állt a két győzelemig tartó PEAC - DVTK csata, amely a bajnokság ötödik helyéről döntött.

Szécsi triplája adta meg az alaphangot a miskolciak számára. A 7. percig folyamatosan a vendégek tartottak előrébb. Először Sisniute duplája után vezetett a Pécs. Ezután már öttel is vezettek a hazaiak, de Czank tarthatatlannak bizonyult, és kosarainak köszönhetően fordított a DVTK (20-26).

A második negyed elején tovább növelte az előnyét a miskolci csapat, ám ezután kissé megálltak támadásban. A PEAC a negyed hajrájában Zele duplájával átvette a vezetést. A slusszpoén azonban Czanké volt, aki egy hárompontossal visszaállította a diósgyőriek vezetését (45-47).

A harmadik negyed egyértelműen a DVTK-ról szólt. A pécsiek nagyon beragadtak, eközben a vendégeknek már 15 pont is volt az előnyük. Fűrész triplája kellett ahhoz, hogy újra látótávolság környékén legyen a csapata.

Az utolsó játékrészben okosan gazdálkodtak előnyükkel a vendégek. Horváth triplája után, a 33. percben 59-72-nél érezni lehetett, hogy eldőlt a csata. A végén tíz pont maradt meg a miskolciak előnyéből (68-78).

A két győzelemig tartó párharcot 2-1-re megnyerte a DVTK, és ezzel megszerezték a bajnokságban az ötödik helyet.

PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK Miskolc 68-78 (20-26, 25-21, 10-20, 13-11)