Másodosztályú körkép
04
2017
2017. május 4.  |  01:39
Nagyüzem volt a másodosztályban a múlt héten. A férfiaknál a Győr simán verte a vásárhelyieket, a Hepp-kupa győztes Teheteséges Fiatalok Budapest csapata pedig a pécsi fiatalokat múlta felül. A Bajai Bácska együttese hazai pályán maradt alul a Salgótarján (képünkön) ellen, a MAFC fiataljai pedig fölényes győzelmet arattak a fehérvári fiatalok otthonában.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 110-83 (28-21, 26-17, 25-26, 31-19)

Védekezés nélküli mérkőzésen minden negyedet megnyerve Puszta Dávid (20/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Nárai Bence (16 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda), Baruta Richárd (15/3 pont), Kovács Soma (15 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Gombás Gábor (13/3 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) és a tripla-dupla közelében végző Ruják Bence (9-9 pont és gólpassz, 8 lepattanó) vezérletével a győriek fölényes győzelmet arattak a Szabó Péter (23/9 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz), Varga Zalán (17/3 pont), Rostás Imre (16 pont, 11 lepattanó) trió vezette vásárhelyiek ellen.

9-16. helyért:

Tehetséges Fiatalok-Budapest - PVSK-Kronosz Kiadó 90-62 (21-19, 26-12, 24-10, 19-21)

A két középső negyedben nagy fölényben játszva a Hepp-kupa győztese a Beák Gábor (20/12 pont, 8 lepattanó), Stefan Filipovics (18 pont, 8 lepattanó), Buzás Bence (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda),  Kerkai Ákos (11 pont, 5 lepattanó) kvartett vezetésével simán verte a pécsi fiatalokat, akik közül  Demeter Attila 14 ponttal, 6 lepattanóval, 5 eladott labdával, Antóni Csanád 13/9 ponttal, Veljko Dragasevics 12 ponttal, 3 lepattanóval, 4 szerzett és 5 eladott labdával, Popgyákunik Balázs 11/3 ponttal és 4 lepattanóval zárt.

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Nagykőrösi Sólymok KE 83-79 (12-7, 27-24, 17-16, 27-32)

Az első 3 negyedet, ha szorosan is megnyerve Szabó Norbert (19/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Kilyén Sándor (15/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Dangelo Hill (11 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Papp Bendegúz (10/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Pöstyéni Zoltán (10 pont) eredményességére építve egy híján 10 pontos előnyt szerzett a Phoenix. A záró szakaszban hajrázott a Molnár Miklós (18/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Tóth Viktor (16 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda), Mácsai Károly (13/3 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda), Fehér Ádám (12/12 pont) és Kovács Sándor (11/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezette Nagykőrös, amely a hajrában ki is egyenlített, de a végjátékban a hazaiak bizonyultak pontosabbaknak.

Bp. Honvéd - Bonyhádi KSE 75-70 (17-19, 23-16, 15-20, 20-15)

Küzdelmes, fordulatos találkozón 3 negyed után döntetlenre álltak a felek. A záró etapot a Stefán Dávid (14/3 pont, 5 lepattanó), Kerpel-Fronius Gáspár (13/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Máté Márk (12/9 pont), Szalay Ákos (12/3 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Tóth Bence (8 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) ötösfogat által húzott hazaiak bírták jobban a  Tömösváry Máté (22/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Baki Sándor (15/6 pont, 7 lepattanó), Gulyás Máté (14/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Sömenek Martin (11-11 pont és lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) kvartett vezette bonyhádiakkal szemben.

Calle PubFood Békés - MOTAX Pápai KC 70-71 (21-20, 16-18, 12-17, 21-16)

Kiegyenlített, szoros első félidőt követően ellépett a Horvát Attila (17/12 pont), Kereszters Rafael (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz), Szanati Mátyás (9 pont, 0/8 mezőnyből, 9/12 büntető, 3 lepattanó, 8 gólpassz) trió vezette Pápa. A záró etapban nagyot hajrázva fordított a két Dániel, Koma (22 pont, 5 lepattanó) és a szokása szerint nagy mezőnymunkát végző Kertész (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) vezette Békés, ám az utolsó szó Keller Vidor (8 pont, 5 lepattanó) jóvoltából a vendégeké volt, akik minimális különbségű győzelmet arattak.

A 17-20. helyért:

Budafok - EKE Eger KOK 96-79 (34-21, 18-24, 19-23, 25-11)

Lehengerlő támadójátékával Drevenka Dávid (25/9 pont, 6-6 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Fehér Csaba (19/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Mészáros Bence (18/9 pont, 4 szerzett és eladott labda) és Lados Erik (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével tízen túli előnyt szerzett az első negyedben a Budafok. A két középső negyedben szigorított védekezésén az Eger, amely a záró etap előtt Tóth Zoltán (16/12 pont, 4 lepattanó), Csabák Balázs (14/9 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda), Ungi Keve (11 pont), Varga Imre (10 pont, 7 lepattanó) és Illés Balázs (10 pont, 4 eladott labda) ponterős játéka révén 3 pontra feljött, Ezzel azonban ellőtte puskaporát, és a záró szakaszban új erőre kapva végül biztosan nyert a Budafok.

Bajai Bácska FKE - Salgótarjáni KSE 68-84 (14-21, 18-25, 12-18, 24-20)

Mivel a Mándity Máté (28 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda), Milos Vukicsevics (11 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) duó mellé érdemben más nem tudott felnőni, így az első három negyedben egyértelműen fölényben játszó nógrádiak Dashan Harris (35/15 pont, 14 lepattanó, 8 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Jakab Péter (16/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Béres Dávid (12 pont, 6 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet arattak idegenben.

Alba Fehérvár - MAFC 61-92 (24-16, 13-37, 17-18, 7-21)

Remekül kezdtek a Takács Milán (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Seyi Awogbemi (11 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda), Takács Martin (10/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) trió vezette fehérvári fiatalok, ám a páros negyedekben remekül védekezve, a másodikban pedig parádés támadójátékot is bemutatva Bordács Soma (23 pont, 18 lepattanó, 3 gólpassz), Pápai Máté (17 pont, 15 lepattanó), Vígh Marcell (17/3 pont), Kucsora Csaba (11/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Molnár Marcell (11/3 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és a hatalmas mezőnymunkát végző Siklós Olivér (11 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) vezérletével a MAFC fiataljai fordítottak, és fölényes győzelmet arattak.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság

Bajai NKK - BKG DSE 49-67 (18-20, 8-19, 8-13, 14-15)

Hiába ért el dupla-duplát Ferencz Andrea (21/12 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) és Mojzes Gina (13 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), a vendég szigetszentmiklósiak a szintén dupla-duplával záró Ruttner Réka (18 pont, 13 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), az ettől 1 pattanóval elmaradó Majsai Melinda (15/3 pont, 9 lepattanó), valamint Katona Bianka (12/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével minden  negyedet megnyerve simán győztek.

Kiss Lenke KS - Tatai Sportegyesület 91-53 (20-18, 25-18, 28-5, 18-12)

Úgy 15 percig tudta tartani a lépést Takács Emese (15/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz) és a speciális tripla-duplát elérő Lendér Lilla (14/3 pont, 10-10 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 4 gólpassz ) vezette Tata a vendéglátó Kiss Lenke Kosársuli együttesével. A 3. negyedben parádézó hazaiak  Básti Gabriella (23/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Nagy Andrea (20 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), és Szabó Enikő (14/12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz) jó és eredményes játékára alapozva magabiztosan nyertek.