A Vasasé lesz a pályaelőny a play-outban
02
2017
2017. május 2.  |  21:48
A Jászberény nyerte a tétnélküli meccset

Utolsó mérkőzését játszotta a szezonban a Jászberény és a Paks, a mérkőzésnek már semmilyen tétje nem volt, hiszen az már korábban eldőlt, hogy előbbi tizedik, utóbbi kilencedik lett. A tolnaiaktól ezúttal is hiányzott Talor Battle. Sok hibával indult a találkozó, a negyed felénél mindössze 8 pontot termelt a két együttes. Az első felvonást Will kosara zárta, 18-13 volt az állás. A folytatásban hamar kiegyenlített az ASE. Fej-fej mellett haladt a két együttes. A pontok továbbra is lassan gyűltek mindkét oldalon, döntetlen eredménynél vonultak pihenőre a csapatok.

A játék képe a fordulás után sem változott, a JKSE átvette a vezetést, de Teo Cizmic csapata sem szakadt le. 61-53-ról indult a záró felvonás. Amely nagy rohanással kezdődött, melyből jobban jöttek ki a vendégek. A 33. perc elején kiegyenlített a paksi együttes (61-61), majd ismét meglépett a Jászberény, és ismét 10 pontra nőtt a két csapat közötti különbség (71-61). A hazai hibákat kihasználva Kovács Ákos egészen három pontra hozta fel csapatát, de a kék-fehérek biztos kézzel büntetőztek, így végül megérdemelten nyertek.

JP Auto-Jászberényi KSE - Atomerőmű SE 80-75 (18-13, 17-22, 26-18, 19-22)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola,

V.: Hegedűs T., Jakab L., Pozsonyi L. (Farkas J.)

JKSE: Saddler 22/9, Williams 20, Arrington 10/3, Cseh 9, Stamenkovic 6. Csere: Mándoki 6/6, Bazsó -, Czirbus 5, Nyiri -.

ASE: Kovács Á. 14/6, Medve 5/3, Samenas 7/3, Tiby 13/3, Watkins 10. Csere: Gilbert 9/3, Will 12/6, Illés 1, Kalmár 4/3.

Kipontozódott: Stamenkovic

Statisztika:

A két fővárosi rivális, a Vasas Budapest és a MAFC találkozott egymással az alsóházi középszakasz záró fordulójában. A mérkőzés tétje az volt, hogy melyik csapat kezdheti pályaelőnnyel a play-outot. Az újonc kezdett jobban, Wright nagyon könnyen került többször is helyzetbe a palánk alatt, amit rendszerint kihasznált. Aztán összeszedte magát a Garai-legénység, melynek Sihota büntetői után sikerült egyenlítenie. Wright kosaraival azonban 23-19-cel ért véget az első negyed. Több mint két percig nem született kosár a folytatásban, 25-24 után megállt a MAFC, a hazai csapat egy 11-3-s sorozatot produkált. 13 ponttal vezetett már a Vasas, amikor Garai Péter másodszor is időt kért. Jól tette, ismét magához tért a MAFC, Duvnjak vezérletével egy 10-3-s rohanást produkált. Az utolsó két pont viszont Moravcsiké volt, így megmaradt a tisztesnek mondható különbség a félidőben (45-37).

„Bennragadt" az öltözőben az Újbuda a második játékrész elején, 10-2-vel kezdett a Vasas. Horváth büntetője után 16 ponttal vezettek a hazaiak, de ezt követően ők kerültek kissé gödörbe. 9-2-vel válaszoltak a műegyetemisták, amivel újra éles lett a meccs. Polyákék azonban nem tudtak élni a kínálkozó lehetőséggel, a hazaiak visszaállították a harmadik negyed végére a korábbi nagy különbséget (67-50). Alig született kosár a záró játékrész első felében, ami a Vasasnak kedvezett. Öt perccel a vége előtt, 74-53-nál végleg eldőlt a találkozó, már csak a különbség volt kérdéses. Ezzel pedig eldőlt, hogy a Vasas várhatja pályaelőnnyel a play-outot.

Vasas Budapest - MAFC 85-66 (23-19, 22-18, 22-13, 18-16)