Hatodik helyről várja a rájátszást a Pécs
29
2017
2017. április 29.  |  22:52
Győzelemmel zárta utolsó idegenbeli meccsét a Jászberény

Már csak a MAFC számára volt tétje a Jászberény elleni alsóházi találkozónak, a kék-fehérek már korábban bebiztosították helyüket az élvonalban, míg az újbudaiak jelenleg a play-out pályaelőnyéért versenyeznek a Vasassal. Két hiányzója akadt a MAFC-nak: Misek Levente és Lakits András sem lépett pályára. Szinte végig a JKSE vezetett az első negyedben, melyet 22-16-ra meg is nyert. A folytatásban aztán tovább domináltak, és már tizenhárommal is vezettek a vendégek. Hiába játszott ponterősen Smith a fővárosiaknál, a túloldalon Williams is egyre jobban belejött. A félidőben 33-43 volt az állás.

A nagyszünet után fokozatosan magára talált a budapesti csapat, Pápai kosara után már csak öt pont volt közte. A hajrát viszont a Jászberény kapta el jobban, és visszaállt minden a régi kerékvágásba (49-60). A záró etap elején még próbálkozott a MAFC a felzárkózással. Smith triplája után, a 35. percben 60-66 volt, azonban Saddler távoli válasza megpecsételte a hazaiak sorsát. A Jászberény tehát győzelemmel zárta utolsó idegenbeli meccsét a szezonban, a MAFC-nak pedig a jövő heti, Vasas elleni találkozóra kell összekapnia magát, ha szeretné megszerezni a pályaelőnyt a play-outban.

MAFC - JP Auto-Jászberényi KSE 66-79 (16-22, 17-23, 16-15, 17-19)

Gabányi László Sportcsarnok,

V.: Papp P., Gál J., Vida B. (Valovics I.)

MAFC: D. SMITH 27/12, Duvnjak 7/3, Kovács Ád. 6, Sihota 9, Poscic 7. Csere: Polyák -, Pápai 7, Molnár M. 3/3, Kucsora -.

Jászberény: Saddler 11/3, ARRINGTON 14/3, WILLIAMS 20/3, Cseh -, Stamenkovic 19. Csere: Czirbus 11, Mándoki 1, Ondima 3/3, Bazsó -, Szigedi -, Nyíri -, Molnár A. -.

Hatodik helyről várja a play-offot a Pécs

A Mills és Dufault nélkül felálló Sopron fogadta a Pécset a középházi középszakasz utolsó előtti fordulójában. Előbbi játékos sérült, utóbbival pedig szerződést bontottak a kék-fehérek. Tétje már csak a vendégek számára volt a találkozónak, a már biztos play-off résztvevő baranyaiak a hatodik helyet célozták meg, az SKC pedig már jóval korábban lemaradt a rájátszásról. Az első negyed pontgazdag játékot hozott, tíz perc után nyolc ponttal a Sopron járt előbbre (30-22). Johnson és Spica is ponterősen kosarazott. A folytatásban - Sejfic vezérletével - inkább a PVSK akarata érvényesült, de a félidőben még mindig hazai vezetést mutatott az eredményjelző (45-42).

A szünet után is tovább folytatódott a felszabadult, lendületes játék mindkét részről. Két és fél perc után Nelson kiegyenlített (47-47), de fordítaniuk nem sikerült a vendégeknek, a Sopron őrizni tudta minimális előnyét. A remekül játszó Antoni triplájával a hajrában újra egál lett, de Johnsont sem kellett félteni, középtávolija után végül 67-65-ről indult a záró felvonás. Izgalmasan alakult az utolsó tíz perc, a Pécs jobban bírta a hajrát, és végül négy ponttal nyerni tudott. A Kaposvár későbbi vereségével eldőlt, hogy Csirke Ferenc együttese a hatodik helyről vág neki a play-offnak.

Sopron KC - Pécsi VSK-PANNONPOWER 86-90 (30-22, 15-20, 22-23, 19-25)

Sopron, Novomatic Aréna

V.: Frányó P., Hervay T., Vida J. (Németh Cs.)

Sopron: Johnson 28/6, Myles 8, Kántor 5/3, Dénes -, Spica 18. Csere: Lakosa 3/3, Ruják 6/6, Tóth G. 11/3, Takács 7/3.

PVSK: Nelson 10, Supola 2, Smith 12/3, Budimir 13/3, Sejfic 20. Csere: Antoni 17/9, Halász 8, Harazin 6, Bíró 2.

Győzött a Szeged, nehéz helyzetbe hozta a Kaposvárt

A Kaposvár a Szeged vendége volt, mindkét csapat a rájátszásért küzd, a házigazda utolsó középszakasz-mérkőzését vívta. Frazier kezdte meg a pontgyártást, ami lendületet adott a vendégeknek: a harmadik perc végén már 0-8 állt az eredményjelzőn. Lilov kettesével kapaszkodott a Szedeák, majd egy hármast is helyre tett a légiós. Belehúzott a Szeged, Sulovic gól jó plusz büntető akciójával már a vezetést is átvette (13-12). Cooke triplája ismét fordított egyet az álláson, és a kaposvári vezetés végül ki is tartott a negyed végéig: 19-21-nél fordultak a csapatok. Megint jött Lilov egy hármassal, majd Boltic is megvillant, egészen 30-23-ig meneteltek a hazaiak. Fekete Ádám időkérése segített a vendégeknek, Fodor hármasával már csak három volt közte. Ismét a szegediek húztak bele, héttel is megléptek már (38-31), viszont erre a kaposváriak válaszoltak egy futással, és a félidő végét jelző dudaszó már 42-42-nél engedte szünetre a feleket.

A fordulás után felváltva estek a pontok, Hendlein kettese után azonban a Szeged percei követeztek, és a remekül beszálló Filipovicsnak is köszönhetően rövid idő alatt 61-52-t mutatott az eredményjelző. A Kaposvár viszont innen is felállt, visszajött négy pontra, 66-61-gyel indult az utolsó negyed. Cooke újabb kettesével háromra csökkentették hátrányukat a somogyiak, majd Frazier egy hármassal kettőre hozta fel csapatát (70-68). Ciric egyedül oldotta meg akcióját, majd Lilov harmadik triplája is a gyűrűben kötött ki, Wirth közelije pedig már ismét biztosabb hazai fórt jelentett - tízen túl lépett a Szedeák (79-68). Ez a hajrá eldöntötte a meccset: a Szeged győzelmével nagyon fontos lépést tett a rájátszásba kerülésért.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Kaposvári KK 88-77 (19-21, 23-21, 24-19, 22-16)