Körkép a második vonal küzdelmeiről
26
2017
2017. április 26.  |  02:20

Több igen izgalmas visszavágó mérkőzést játszottak a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság kupa-rendszerben zajló középmezőnyében. A férfi másodosztály középmezőnyében a Honvéd nyerte a döntő ütközetet a pápaiak ellen, az alsóházban pedig remek, hosszabbításos meccsen verte a SMAFC a MAFC fiataljait egy amolyan nosztalgiarangadó mérkőzésen. Nézzük a részleteket!

Női amatőr, 9-16. helyért

Kecskeméti KC - PINKK SE 63-57 (16-13, 10-14, 22-14, 16-16)

A hullámzó, változatos játékot hozó, összességében kiegyenlített első félidő után a 3. negyedben Pogány Vivien (22 pont), Burján Bianka (15/9 pont, 6 lepattanó) és Fakas Petra (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) ponterősségére építve a hazaiak megugrottak, s végül legyűrték a Benke Sára (15/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Zsilinszky Lilla (14 pont, 4 lepattanó) duó vezette baranyai együttest. Miután az első meccsen a PINKK otthonában is győzött, a Kecskemét nyerte a párharcot.

BKG DSE - MAFC 60-52 (20-13, 8-17, 16-15, 16-7) (4, eleje 13-2)

Az első negyedben a Ruttner Réka (15-15 pont és lepattanó, 3 szerzett labda), Nyulasi Barbara (12/6 pont, 5.5 lepattanó és gólpassz), Majsai Melinda (11/3 pont - 18 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette szigetszentmiklósi együttes akarata érvényesült. A második 10 percben Fülep Csilla (18/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Abaházy Anna (10 pont, 4 lepattanó) vezérletével fordított a MAFC.  A kiegyenlített 3. negyed után a záró etapban dőlt el a találkozó, ezt 13-2-vel kezdve, végül behúzta a győzelmet a hazai együttes.

MAFC-BKG DSE 38-58 (11-14, 4-18, 10-9, 13-17)

A két nappal később rendezett visszavágót a második negyedben döntötte el Németh Nóra (18 pont, 3 lepattanó), Majsai (12/3 pont, 3 szerzett labda) és a nagy mezőnymunkát végző Ruttner (6 pont - 13 mezőnykísérlet - 20 lepattanó, 5 gólpassz) vezette BKG, amely a jelek szerint jobban bírta a sorozatterhelést. A MAFC Fülep (10 pont, 3 lepattanó) és Horváth Enikő (10/6 pont) vezérletével a 3. negyedet ugyan 1 ponttal megnyerte, de ez kevés volt neki az üdvösséghez.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Bajai NKK 66-61 (23-11, 14-24, 18-12, 11-14)

Nekiestek az első meccs után 8 pontos hátrányban lévő Sikora Emőke (19 pont, 8 lepattanó), Bach Boglárka (15/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Vörösházi Jázmin (13/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), Eperjesi Nóra (13 pont) kvartett vezette diósgyőri fiatalok a Bajának, s egy negyed után összesítésben jobban is álltak ellenfelüknél. A második 10 percre magukra találtak a vendégek, s Kovács Dóra (31/12 pont, 10 lepattanó), valamint Kucsora Réka (13/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) vezérletével feljöttek 2 pontra, s összesítésben 6-tal álltak jobban. Mivel a 3. negyedet éppen 6 ponttal nyerték a hazaiak, összesítésben meccsnullra, azaz egálra álltak a felek. A záró szakaszban a bajaiak bírták jobban az idegek harcát, így összesítésben 3 ponttal megnyerték a párharcot.

Kanizsai Vadmacskák - MTK Budapest 74-63 (16-15, 20-11, 21-15, 17-22)

Ötpontos MTK előnyről kezdték a meccset a felek. A kiegyenlített első 10 mpercet követően a két középső szakaszt Fuisz Viktória (26/3 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Bánhegyi Beatrix (14 pont, 8 lepattanó), Fekete Csilla (12/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Hegyi Vivien (12/6 pont, 4 lepattanó) eredményességére alapozva uralta a Nagykanizsa, s a záró etap előtt 16, összesítésben pedig 11 ponttal vezetett. Ebben az MTK Wéber Fruzsina (14/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Jankó Flóra (14 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Tarnai Kata (12/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével újított, kozmetikázott valamit veresége mértékén, de végül összesítésben 5 ponttal alulmaradt a párharcban.

A 17-20. helyért:

Szolnoki MÁV SE - Dávid Kornél KA 57-77 (19-23, 14-19, 16-15, 8-20)

A találkozó nagy részében a Pap Regina (29 pont, 13 lepattanó), Laufer Gabriella (14 pont - 16 mezőnykísérlet - 10 lepattanó) duó vezette, a lepattanózást döntő fölénnyel 63-30-ra nyerő vendég székesfehérvári együttes akarata érvényesült. A hazaiak Munkácsi Éva (15/3 pont, 3 lepattanó), Bozsó Katica (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Baczuk Virág (11/3 pont, 3 eladott labda) vezérletével ugyan a 3. negyedet megnyerték, ám ez túl sok erőt vett ki belőlük, a záró szakaszra elfáradva végül sima 20 pontos vereséget szenvedtek.

Férfi NB I B

9-16. helyért

Bp. Honvéd - MOTAX Pápai KC 77-60 (13-22, 30-11, 16-16, 18-11)

A párharc döntő mérkőzését a tapasztaltabb játékosok alkotta, Szanati Mátyás (21/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz)-Kálmán László (16/3 pont, 4 eladott labda) duó vezette Pápa kezdte nyugodtabban, jobban, s egy negyed után 9 ponttal vezetett. A második negyed óriási fordulatot hozott, a hazaiak jócskán szigorítottak védekezésükön, s ettől támadásban is jobb ritmusban, eredményesebben, hatékonyabban játszva Kováts Róbert (16 pont, 7 lepattanó),  Tóth Bence (14/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Máté Márk (13/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építve remek 10 percet repesztve 10 pontos előnnyé alakították az első negyed utáni 9 pontos hátrányukat, s ezt követően már nem volt annyi a vendégekben, hogy szorossá tegyék a mérkőzést.

A Honvéd nyerte a párharcot 2-1-re.

17-24. helyért:

SMAFC-MAFC 106-94 (21-23, 20-23, 20-15, 23-23, 22-10)

Jó 4 évtizede az élvonalban volt ez nagy rangadó, most a soproni egyetemisták a második vonal alsóházában fogadták a MAFC fiataljait, s - főleg a vendégek részéről - egy több kiváló egyéni teljesítményt hozó remek, hosszabbításos meccsen nyertek. A rendes játékidőben nagyobb előnyt egyik gárda sem tudott kialakítani. A Rátvay Tamás (24/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Papp Barna (16 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Füzi Róbert (15/6 pont), Polgárdy Ádám (11/3 pont,  4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Kovács Benedek (10-10 pont és lepattanó) ötösfogat húzta SMAFC-cal Molnár Marcell (40/12 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Kucsora Csaba (25/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Pápai Máté (10 pont, 19 lepattanó) vezérletével tartani tudta a lépést, sőt gyakran vezetett is a fővárosi gárda. A rendes játékidő végén Rátvay triplájával a SMAFC egyenlített. A hosszabbításban is fej fej mellett haladt a két együttes, majd a ráadás közepén 90-89-es hazai vezetés után jól büntetőzve egy 12-0-lal eldöntötte a meccset a maga javára a SMAFC. A soproni együttesnél korábban gyakran okozott gondot, s vezetett fájó vereségekhez a gyenge büntetőzés, ezúttal azonban aránylag jól céloztak a vonalról Meszlényi Róbert tanítványai (30/37, 81%) s ez is kellett a sikerhez a gyengébben (26/43 , 60,46%) büntetőző MAFC-fiatalokkal szemben.

EKE Eger KOK - Bajai Bácska 72-74 (22-18, 12-15, 12-24, 26-17)

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a remek harmadik negyedének, valamint elsősorban Mándity Máté (26 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda),  Délity Bence (17/15 pont), Milos Vukicsevics (15 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Nagy Dániel (13/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményes játékának köszönhette sikerét a Baja a Tóth Zoltánt nélkülöző, Csabák Balázs (18/12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Varga Imre (16 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda, 2 blokk), Csákvári Csaba (14/3 pont, 6 lepattanó) vezette nagyot hajrázó egri együttes otthonában.

Salgótarjáni KSE - Budafok 90-78 (20-17, 20-20, 24-22, 26-18)

Fehér Csaba (21/15 pont - 23 mezőnykísérlet, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Mészáros Bence (16/12 pont, 4 gólpassz), Drevenka Dávid (12/12 pont, - 13 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 6 gólpassz, 3 eladott labda), Steier Krisztián (10/3 pont, 3 lepattanó) és Fekete József (10 pont 5 lepattanó) ponterős játéka révén sokáig jól tartotta magát a Budafok Salgótarjánban, de a végén a Dashan Harris (35 pont, 14 lepattanó,  7-7 gólpassz és eladott labda), Jakab Péter (16/12 pont, 4 lepattanó), Csapai Péter (13/9 pont, 5 lepattanó) trió vezérletével felülkerekedett, s győzött a hazai együttes.

Óbudai Kaszások - Alba Fehérvár 81-73 (19-20, 17-18, 21-14, 24-21)

A Takács Milán (21/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3-3 eladott labda és gólpassz), Bakos Miklós (17/9 pont,- 18 mezőnykísérlet - 6 lepattanó), Nyulász Barnabás (15 pont, 7 lepattanó), Takács Martin (11 pont, - 12 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 7 eladott labda) kvartett vezetésével meglepték a fehérvári fiatalok az első félidőben kissé tompának tűnő, tartalékos óbudaiakat. Szünetben rendezte sorait a Kaszások együttese, amely elsősorban Korona Zsolt (14/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 7 szerzett labda, 5 gólpassz), Baptiszta Péter (13 pont, 6 lepattanó) és Vámos László (12/6 pont, 9 lepattanó) eredményességének köszönhetően szünet után fordított. Abban, hogy végül felülkerekedjen, szükség volt a Kaszások együttesének a lepattanóharc 59-45-ös megnyerésére.