Női Amatőr Nemzeti Bajnokság
25
2017
2017. április 25.  |  02:11

A korábban a Tatabánya ellen két nehéz mérkőzésen túljutó Nyíregyháza mellett a Szeged (képünkön), a TF, valamint a BEAC második csapata jutott az elődöntőbe a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban.

1-8 helyért:

Ajka - Szegedi KE 54-70 (11-25, 20-12, 17-13, 6-20)

Úgy tűnt, az első negyedben eldöntik a meccset, s ezzel együtt a továbbjutás kérdését a Jáhni Zsófia (23 pont, 17 lepattanó), Radócz Fanni (17/3 pont, 11 lepattanó), Tóth Cecília (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) trió vezette vendég szegediek, akik hatékony támadójátékot bemutatva 14 pontos előnyt szereztek az első etapban. A folytatásban azonban magára talált Zólyomi Karina (17/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Balsay Anna (16/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Fabini Borbála (12 pont - 16 mezőnykísérlet, 13 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével az Ajka, és a 3. negyed végéig 2 pontra feljött. A jelek szerint azonban a felzárkózás túl sokat kivett az hazai lányokból, mert a vendégek újítani tudtak, s végül nagyobb különbséggel tudtak nyerni, mint tették odahaza.

Továbbjutott: Szeged 2-0-val.

DEAC-TFSE 40-53 (11-16, 13-11, 14-12, 2-14)

A hazaiaktól Göttlinger Anna és Vida Anna, a vendégektől Mányoky Judit hiányzott. Három negyeden át nem nagyon engedték el egymást a felek, szoros volt az állás, a DEAC Földvári Andrea (11 pont, 10 lepattanó) és Szabó Réka (9/3 pont, 3 gólpassz) eredményességére építve tartotta a lépést a nyugati csoportot megnyerő fővárosi együttessel. A záró szakaszra azonban elfogyott az erő hazai oldalon, a lepattanózást 56-37-re nyerő TF felőrölte a DEAC ellenállását, és Németh Alma (17 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Karlócai Julianna (13/9 pont - 18 mezőnykísérlet - 20 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Miháczi Diána (12 pont, 14 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével a záró szakaszban nagy fölényben játszva végül a második meccset is megnyerte.

Továbbjutott: TFSE 2-0-val

ELTE-BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 95-76 (23-16, 20-13, 28-25, 24-23)

A két csapat az elődöntőbe jutásról döntő 3.  mérkőzését megelőző napon a BEAC kulcsemberei döntő fontosságú NB I-es alsóházi meccset játszottak, ám ez nem látszott az egyetemiek játékán. Balogh Judit együttesének játékosai minden negyedet megnyertek, pedig az élvonalbeli szereplést bő egy hete befejező Vasas fiataljai egész héten erre a meccsre készülhettek. Lelik Réka (22/3 pont,  4 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Barnai Judit (21 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk), Suppán Anna (13/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Pusztai Petra (11/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Boros Dorka (11 pont) vezérletével a mérkőzés nagy részében a BEAC rákényszerítette akaratát a vendég Vasasra. A Bernáth Réka (18/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Mérész Beatrix (16 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Dúl Panka (12/3 pont), Dombai Réka (10 pont, 3 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) kvartett vezette pasarétiek egyes időszakokban felnőttek a feladathoz, kiegyenlítetté tudták tenni a játékot a színvonalas, élvezetes összecsapáson, de győzni nem volt esélyük.

Továbbjutott: BEAC 2-1-gyel.

Az elődöntők párosítása: Szegedi KE -ELTE-BEAC Újbuda, TFSE - Nyíregyházi Kosársuli.