Férfi NB I: nincs már nyeretlen csapat
31
2016
2016. október 31.  |  04:50
Az ötödik forduló másik meglepetését a Szeged szolgáltatta, amely hazai pályán legyőzte a Falcót. Nikola Lazics együttese 95-79-re nyert, és ezzel megszerezte első sikerét a szezonban, tehát nincs már nyeretlen csapat a bajnokságban. A bolgár válogatott Ivan Lilov ihletett formában játszott, 35 ponttal zárt. Pedig az első negyed után még a szombathelyiek vezettek két ponttal, ám a folytatásban a hazaiaké volt a találkozó. A Falcóban Govens és Medford dobálta a kosarakat, de ez sem volt elég a szoros eredményhez. A Falcónak ez volt ötödik meccsén a harmadik veresége, mindhármat idegenben szenvedte el.

Falco KC Szombathely 95-79 (19-21, 28-19, 23-14, 25-25)

Újszegedi Sportcsarnok, 500 néző

V.: Papp P., Jakab L., Pozsonyi L. (Bodrogváry I.)

Szedeák: Boltics 14, Lilov 35/15, Csirics 17/3, Juhos 10, Sulovics 11/6. Csere: Révész 5, Wirth 3/3, Lakosa -.

Falco: Medford 17/6, Kovács P. 2, Govens 25/12, Pustahvar 2, Turner 6. Csere: Tóth N. 15, Váradi 12/6, Hódi -, Bognár -.

Négy légióssal is ment a Sopronnak

A forduló záró meccsén az újonc Vasast fogadta a Sopron, amely Threatt nélkül, négy légióssal állt fel. A kék-fehérek kezdtek jobban, négy és fél perc után 12-3-ra vezettek, Sárosi Bulcsú időt kért. A folytatásban magukra találtak a fővárosiak, a negyed végére már a vezetést is átvették (17-19). Aztán megrázták magukat a vendéglátók, visszavették a vezetést, a nagyszünetre 39-36-os állással vonultak öltözőbe a felek.

A harmadik negyed elején villámrajtot vett a hazai együttes, ebben az etapban a Vasas egyáltalán nem tudta tartani a lépést, így szinte már a zárófelvonás előtt el is dőlt a mérkőzés, a Sopron 67-45-ös vezetéssel várta az utolsó negyedet. A negyedik etapban már nem tudott visszajönni a meccsbe az újonc, a soproniak felszabadultan kosárlabdázhattak, és növelni is tudták az előnyüket. Már harminc ponttal is vezetett Sabáli Balázs csapata, de a fővárosiak az utolsó percekben valamelyest kozmetikázni tudtak az eredményen.

Sopron KC - Vasas Budapest 95-71 (17-19, 22-17, 28-9, 28-26)