ESBA senior Eb: Elődöntősök az angyali lányok, Bravos-siker a magyar rangadón
16
2023
2023. június 16.  |  12:00
Az egyenes kieséses szakaszban sem tört meg a Magyarország Angyalai nevű hölgykoszorú lendülete a portugáliai Albufeirában zajló senior Európa-bajnokságon: Kranjecz Zsuzsáék olasz ellenfelüket simán legyőzve könnyedén jutottak az elődöntőbe. A férfi 50+-os kategóriában a 9-12. helyért a két magyar csapat, a Bravos és a Retro vívott egymással küzdelmes, fordulatokban gazdag, drámai összecsapást, amelynek a végén a Bravosnak jött ki jobban a lépés.

Nők, 50+, negyeddöntő

Magyarország Angyalai - Maxi Donne Milano 68-34 (19-10, 16-2, 16-8, 17-14)

Magyarország Angyalai: Viszota 8, UJVÁRY 11, KRANJECZ 16, MOLNÁR 10/3, FÁBIÁN 11. Cs.: dr. Benedek 2, Dénes 3, PARTINÉ SZILÁGYI G. 7.

Minden negyedet megnyerve folytatta remek menetelését a Magyarország Angyalai nevű hölgykoszorú, amely az első félidőben 12 ponton tartva olasz ellenfelét, szünetig 20 pont fölötti előnyt szerezve magabiztos győzelemmel jutott a legjobb négy közé.

Férfiak, 50+ a 9-12. helyért

Magyarország Retro - Magyarország Bravos 56-59 (14-13, 11-20, 16-9, 15-17)

Retro: MÉSZÁROS GY. 7/3, VÁRSZEGI 20, MATSKÁSI 8, Cserneczky 5/3, Vámosi 2. Cs.: Mészáros N. 2. Duday 3/3, TÓTH Á. 9/3, Fekete.

Bravos: Parády 12/6, Andó 2, Munteán 2, VARGA L. 4, SOÓS 7. Cs.: FILÓTÁS 12/6, Katona 5/3, ZSÓTÉR 6/6, Fejes, Szőke 4.

Jó messzire utazott a két magyar együttes, hogy igazi presztízscsatát vívjon egymással. A kiegyenlített, küzdelmes nyitó etap után a második szakaszban egyértelműen a Bravos akarata érvényesült. Térfélcsere után rendezte védekezését, és a harmadik negyed végére 1 pontra felzárkózott a Retro, amely lendületben maradt, és 4-0-lal kezdve a záró etapot át is vette a vezetést, sőt nagy küzdelemben egy 7-2-vel, 3 perccel a befejezés előtt 8 pontosra növelte előnyét. A végjáték azonban egyértelműen a Bravos csapatáé volt, amely egy 9-0-s rohammal, az utolsó bő fél percben Zsótér István két triplájával a maga javára fordította a találkozót.