Légiós körkép: Nagyon megy Határ Bettinek és a Valenciának is
28
2024
2024. október 28.  |  11:00

A Joventut Badalona kikapott a Besiktas Fibabanka Istanbul otthonában a EuroCupban (82-76), így 2-3-mal a nyolcadik az A csoportban. Hanga Ádám 4 lepattanót és 5 gólpasszt tett a közösbe. A bajnokságban javított a Joventut, a Baskonia otthonában tudott nyerni (79-82), és az ACB Ligában is 2-3-mal áll, most a tizenkettedik. Hanga közel 30 percet töltött a pályán, nagyon hasznosan (12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 12 VAL).

A Río Breogánnak nem megy a játék, most a Hiopos Lleidától kapott ki a gárda hazai pályán (77-81), így 1-3-mal jelenleg a 16. helyen áll a tabellán. Somogyi Ádám nevezve volt, de nem kapott lehetőséget.

A Valencia Basketnek megint tökéletes hete volt: a spanyol gárda a EuroCupban is győzött a Turk Telekom Ankara vendégeként (87-101), és a spanyol élvonalban is diadalmaskodott, a Surne Bilbao Basket otthonában (98-103). Nate Reuvers előbbi meccsen 4 pontot és 3 lepattanót, utóbbin pedig 10 pontot, 4 lepattanót és 1 szerzett labdát (8 VAL) jegyzett. A Valencia egyébként vezeti a EuroCup B csoportját (5-0), az ACB Ligában pedig második (4-1).

A Silbö San Pablo Burgos továbbra is hibátlan (5-0), egyedüliként a spanyol másodosztályban, miután az Alimerka Oviedo Baloncestót is legyőzte (79-69). Golomán György neve mellé 7 pont és 2 lepattanó került.

A Hestia Menorca kikapott az Odilo FC Cartagena CB otthonában (78-70), így most a 13. a 18 csapatos második vonalban (2-3). Tanoh Dez András 5 percnyi játékidőt kapott.

A Veolia Towers Hamburg az Umana Reyer Venezia vendégeként is vereséget szenvedett a EuroCupban (80-68), így 0-5-tel az utolsó a B csoportban. A Hamburg a bajnokságban is kikapott, a Syntainics MBC-től, méghozzá elég simán (75-96), ezzel 2-3-ra módosult a mérlege (11.). Maronka Zsombor még nem épült fel bokasérüléséből, egyik meccsen sem szerepelt.

A Kawasaki Brave Thundernek sem volt jó hete Japánban, mindhárom mérkőzését elvesztette az együttes a héten - előbb a Sunrockers Shibuyától (54-69), aztán pedig kétszer a Gunma Crane Thunderstől (62-89, 68-75). Rosco Allen az első (18 pont, 3 pattanó, 16 VAL), a második (18 pont, 5 pattanó, 22 VAL) és a harmadik (17 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 24 VAL) meccsen is csapata legjobbja volt, de a Kawasaki 2-7-tel a Central utolsó helyén áll.

A japán második vonalban a Fukushima Firebondsnak sem volt jobb hete, szintén három találkozott bukott a gárda, és szintén 2-7-tel szintén csoportja utolsó helyén áll. A Fukushima sorrendben a Toyama Grousestől idegenben (104-79), a Shinshu Brave Warriors Naganótól pedig kétszer otthon kapott ki (74-101, 80-93). Mikael Hopkins az első (16 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 20 VAL) és a harmadik (23 pont, 11 pattanó, 19 VAL) mérkőzésen csapata legjobbja volt, a második találkozón (12 pont, 8 pattanó, 12 VAL) kevésbé ment neki.

A hölgyekre áttérve Juhász Dorka megérkezett Európába. A Famila Wüber Schio Euroliga-meccsén még nem játszott a magyar lány, a La Molisana Magnolia Campobasso legyőzéséből (59-71) azonban már 5-5 ponttal és lepattanóval, valamint 2 szerzett labdával (8 VAL) vette ki a részét. A Schio egyébként 2-1-gyel vezeti a DVTK csoportját az Euroligában, míg 5-0-val az olasz első osztályt.

Azt már a múlt héten láthattátok, hogy a Valencia Basket legyőzte a SERCO UNI Győrt az Euroligában (74-59), és 2-1-gyel vezeti a D csoportot. Határ Bernadett nagyszerűen játszott (12 pont, 6 pattanó, 15 VAL). A Valencia a bajnokságban is győzött, a Movistar Estudiantest verte nagy csatában (61-65), így 4-0-val a Gironával együtt az élen áll a tabellán - Határ ezen a meccsen 8 percet töltött a pályán (4 pont, 1 pattanó).

A Casademont Zaragoza is győzött az Euroligába, a Villeneuve d'Ascq LM vendégeként (53-69), 2-1-gyel második a C csoportban. Khautné Czukor Dalma 5 pontot, 3 lepattanót és 2 gólpasszt ért el. A Zaragoza nagy sikert aratott a hétvégén, a szintén euroligás Perfumerias Avenida otthonában nyert (68-78), így 3-1-gyel ott van az élmezőnyben a gárda. A magyar lány ezen a találkozón 8 pontot, illetve 1-1 lepattanót és gólpasszt ért el.

Az elmúlt hetekben Romániában is elkezdődött a pontvadászat, így az ACS Sepsi-SIC is megkezdte a bajnokságot és az Európa Kupa küzdelmeit is. A sepsiszentgyörgyi gárda eddig mindhárom találkozóját megnyerte a bajnokságban sorrendben a CS Rapid Bucuresti (62-94), a CS Municipal Targoviste (69-62) és most hétvégén az FCC Baschet Arad ellen (50-68), 3-0-val az egyetlen veretlen gárda jelenleg a mezőnyben. Mérész Beatrixnek az első találkozó sikerült a legjobban (14 pont, 8 pattanó, 3 gólpassz, 22 VAL), az Arad ellen 12 pontig és 3 lepattanóig jutott (6 VAL). Gereben Líviának is a Rapid ellen ment a legjobban (8 pont, 4 pattanó, 2 szerzett labda, 9 VAL), legutóbb 5-5 pontot és lepattanót, valamint 4 gólpasszt (6 VAL) rakott a közösbe.

A Sepsi az Európa Kupában két ráadásos meccset is elbukott, így 0-3-mal áll a C csoportban az AEO Proteas Voulas (77-71 hosszabbítás után), az IDK Euskotren (54-62) és a Crvena Zvezda elleni vereségekkel (76-70 hosszabbítás után). A görögök ellen Gereben (14 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 20 VAL) és Mérész (14 pont, 10 pattanó, 2 blokk, 19 VAL) is nagyszerűen kosaraztak. Mérész a spanyolok IDK ellen is eljutott 10 pontig és 7 lepattanóig (10 VAL). Az előző héten pedig Gereben 15 pontot szórt (4 VAL), Mérész pedig majdnem dupla-duplázott (10 pont, 9 lepattanó), és volt még 5 szerzett labdája is 2 gólpassz mellett (15 VAL).