U16-os fiú Eb: megvan a 7. hely
19
2017
2017. augusztus 19.  |  17:09
Sikerült győzelemmel zárnia a szófiai B-divíziós Európa-bajnokságot a magyar fiú U16-os kosárlabda-válogatottnak, amely Csehország ellen játszotta utolsó helyosztó mérkőzését a tornán.

Ismerős ellenféllel találkozott Váradi Attila együttese, ugyanis a csoportkörben pont a csehek elleni vereség (66-56) miatt végeztünk a második, továbbjutó helyen.

Jól kezdtünk, hamar elhúztunk 12-2-re, az első negyedet 16-9-re hoztuk. Sokáig a második etapot is uraltuk, de aztán a hajrára sikerült kozmetikáznia az eredményen az ellenfélnek, és egy pontot faragott is a félidőre a különbségen (30-24).

Beragadtunk a rajtnál a fordulás után, 7-0-val fordítottak a csehek. Fej-fej mellett haladt a két gárda a folytatásban, a záró felvonás előtt sikerült visszatornásznunk 46-41-re az állást. Izgalmasan alakult a hajrá, hol mi, hol a csehek vezettek minimálisan, pár ponttal. A fordulatokkal teli mérkőzést végül megnyertük, ezzel visszavágtunk riválisunknak, és megszereztük a 7. helyet az Eb-n - írja a BB1.hu.

Magyarország U16 - Csehország U16 63-60 (16-9, 14-15, 16-17, 17-19)