U16-os fiú Eb: nem jutottak négy közé a fiúk
17
2017
2017. augusztus 17.  |  21:28
Ma délután Nagy-Britannia ellen harcolt a legjobb négy közé kerülésért a magyar fiú U16-os kosárlabda-válogatott a szófiai B-divíziós Eb-n.

Már az elejét elszúrtuk, pocsékul kezdtünk, gyakorlatilag a 2-19-es szériával el is dőlt minden... Innentől hiába futottunk az eredmény után, az első negyedben még sikerült látótávolságon belül kerülni, de a szünetre csak még tovább nőtt a különbség.

44-30-ról indult a második játékrész. Ellenfelünk a játék minden elemében felülmúlta a mieinket, rutinosan tartotta a differenciát, sőt olykor még növelni is tudta. A záró felvonás már csak formalitás volt, a vége harmincegy pontos vereség lett. Ezzel eldőlt, hogy a magyar csapat az 5-8. helyért folytathatja szereplését a tornán, első ellenfelünk Ukrajna lesz - írja a BB1.hu.

Nagy-Britannia U16 - Magyarország U16 85-54 (23-16, 21-14, 18-14, 23-10)

U16-os fiú, B-divíziós Eb

Szófia, Universiada Hall

Magyarország: Fekete 4, Verasztó 8, Kovács 2, Balsay 3, Pallai 10/6. Csere: Kopácsi 6/3, Csikai 6, Filipovity 8, Kiss 5/3, Dokmanovic -, Lukács 2, Pintér -.

Váradi Attila, vezetőedző:

- Túlizgultuk a mérkőzést és túltiszteltük ellenfelünket, saját feladatainkat puhán és sok esetben elképzelés és hit nélkül csináltuk, így elkerülhetetlen volt a vereségünk. Holnap új mérkőzés, amely újra 0-0-ról indul. Felkészülünk és mindent megteszünk az eredményes szereplés érdekében.