10
Aug
2017
2017. augusztus 10.  |  21:32
Ma délután megkezdte szereplését a B-divíziós, szófiai Európa-bajnokságon az U16-os fiú kosárlabda-válogatott.Váradi Attila fiai elsőre egy szoros, kiegyenlített mérkőzést vívtak Írországgal, a hajrában sikerült felülkerekedni ellenfelünkön.

A pontszegény első negyed után 10-9-es hátrányban voltunk, majd a félidőben is 27-25 volt oda.A fordulás után Kovács vezérletével sikerült pár ponttal meglépnünk, a záró felvonásnak már 41-38-as magyar vezetésről vágtak neki a csapatok. Az utolsó másodpercekig izgalmasan alakult a találkozó, a hajrából mi jöttünk ki jobban, így megvan az első siker - írja a BB1.hu.Folytatás holnap, Norvégia ellen.

Magyarország U18 - Írország U18 58-51 (9-10, 16-17, 16-11, 17-13)U16-os fiú, B-divíziós Eb

Szófia, Triaditza Hall

Magyarország: Fekete 4, Kovács B. 19/3, Balsay 4, Pallai 8/6, Pintér 4. Csere: Verasztó -, Kopácsi 2, Csikai 2, Filipovity 5/3, Kiss 6/6, Dokmanovic 4, Lukács -.

Váradi Attila, vezetőedző:

- Kicsit túlizgultuk első mérkőzésünket, de összességében a mérkőzés kulcs szituációiban sikerült az eredményt saját javunkra fordítanunk. Örülök, hogy a megbeszélt taktikát többször precízen és pontosan tudtuk végrehajtani, sikerünknek ez volt az egyik kulcsa. Gratulálok a csapatnak, az első mérkőzés mindig nagyon nehéz. Reméljük a folytatásban egészséges önbizalommal tudunk játszani.