U16-os leány Eb: kettőből kettő
05
2017
2017. augusztus 5.  |  20:25

A románok elleni tegnapi diadal után szenzációs első félidei játékával a szerb együttest is magabiztosan fektette két vállra U16-os leány válogatottunk a franciaországi Bourges-ban zajló A-divíziós Európa-bajnokságon

Magyarország - Szerbia  75-46  (20-12, 26-7,  15-16, 14-11)

Magyarország: Angyal 6, WENTZEL 7, Mányoky 2, Budácsik 2, VARGA A. 12. Cs.: TÓTH F. 6, DOMBAI 15,  SZIRONY 7/3, BOROS 8,  Vincze 4, MADÁR 4, Vári 2.

Wentzel Nóra a mieinknek szerzett vezetést, majd két duplával fordítottak a szerbek. Angyal Barbara és Budácsik Dorottya villanásaival visszavették a vezetést fiataljaink, sőt Varga Alíz büntetőivel 8-4-re elléptek. Egy triplával, majd egy büntetővel ledolgozta hátárnyát Szerbia, ám 8-8 után a negyed második felében Varga, valamint Dombai Réka kosarainak köszönhetően egy pazar, 10-2-es rohammal elhúztak fiataljaink, s ez a 8 pontos előny meg is maradt a negyed végéig.

A második szakaszt a szerbek kezdték jobban, s egy 5-2-es részhajrával 5 pontra feljöttek. Mészárosné Kovács Andrea jó érzékkel nyúlt bele a meccsbe, időkérése után ugyanis fiataljaink döntő csapást mértek ellenfelükre. A 14. és a 17. perc között elsősorban Dombai, valamint Boros Júlia eredményessége révén egy szédületes, 15-0-s rohamot bemutatva, remek védekezésből helyenként könnyed kosarakat szerezve 5-ről 20 pontosra növelték előnyüket. Ekkor találtak egy kosarat a szerbek, de a félidő vége elsősorban Tóth Frankának köszönhetően a mi lányainké volt, szünetben minden várakozást messze felülmúlva 25 ponttal vezettek fiataljaink.

Szünet után a jelentős előny birtokában a szakmai stáb mindenkinek bőven adott lehetőséget, s ahogy a románok ellen, a kispadról érkező játékosok ezúttal is sokat tettek hozzá a csapat összteljesítményéhez. Bár a játék már kiegyenlített volt, az újabb magabiztos magyar győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben, s ahogy a románok, úgy a szerbek ellen is minden játékosunk eredményes volt.

Holnap 14 órától lányaink a tegnap a szerbeket 18 ponttal legyőző olasz együttessel játszanak.

Fotó: fiba.com