U18-as Eb: a hajrában fordítottunk a csehek ellen
04
2017
2017. augusztus 4.  |  18:02
Jól kezdték a mieink a csehek elleni helyosztót, már az első negyed felénél majdnem megvolt a közte tíz. Aztán megtorpantunk, felébredt az ellenfél, és a tízedik perc végére kiegyenlített. A folytatásban hátrányba is kerültünk, de nem tört meg a Ferenczi-legénység, fej-fej mellett haladt a két gárda, a szünetben eggyel voltak jobbak a csehek (38-37).

A fordulás után inkább a csehek domináltak, a magyar csapat ugyan nem szakadt le, de szinte végig csak futott az eredmény után. A záró felvonásnak 56-54-ről vágtak neki a felek. Elég mélyről kellett ismét visszakapaszkodniuk Dancsecséknek, a hajrához érkezvén már úgy tűnt, elúszik a hajó, az utolsó pár perc aztán nagy fordulatot hozott. Visszajöttünk, sőt fordítottunk, a végét pedig sem fizikálisan, sem fejben nem bírták el a csehek. Óriási csatában nyertek ismét a mieink, zsinórban harmadszor, így holnaptól a 9-12. helyért folytathatjuk - írja a BB1.hu.

Csehország U18 - Magyarország U18 71-73 (17-17, 21-20, 18-17, 15-19)