U18-as fiú Eb: Izlandtól is kikaptunk
29
2017
2017. július 29.  |  15:58
A horvátok elleni nagyarányú vereséget követően, ma délután Izland ellen javíthatott a magyar u18-as fiú kosárlabda-válogatott a tallinni B-divíziós Európa-bajnokságon. Dancsecs középtávolijával indult a meccs, de aztán nem sok okunk volt az örömre, teljesen leblokkoltunk, és egy 2-12-es szériával fordítottak az északiak. Az első negyed derekán időt kértünk, végül 9-15-tel ért véget a nyitó felvonás.

Moller duplájára Mucza szépségdíjas ziccerrel felelt a második etap elején. Nem sokkal később viszont már meglett a tíz közte (11-21). Hullámzóvá vált a meccs: előbb feljöttünk egyszer öt pontra, de 16-31-nél viszont már kétszer annyi volt közte. A nagyszünetre megint sikerült látótávolságon belülre kerülni (32-35).

A harmadik negyedben picit megint meglógott Izland, de Dancsecsék nem adták fel, és a harmincadik perc végére feljöttünk egy pontra (55-56). A negyedik negyedben sikerült fordítanunk (2-0 után vezettünk ismét), 63-59 után azonban megint megálltunk, 11-0-val úgy tűnt, eldöntötte a mérkőzést Izland. Ferenczi Tamás együttese azonban még innen is fel tudott állni, hét másodperccel a vége előtt a szombathelyi irányító, Dancsecs András büntetőkből kiegyenlített. Időt kért Izland, és Petursson kosarával megnyerte a meccset - tudósított a BB1.hu.

Ezzel második csoportmeccsét is elveszítette a magyar válogatott.

Magyarország U18 - Izland U18 72-74 (9-15, 25-20, 21-21, 17-18)