LÁNYOK

Ideges, kapkodó kezdés után hamar 15 pontos hátrányba került U16-os női válogatottunk az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon Győrben. Később magára talált Mészárosné Kovács Andrea együttese, amely a záró szakaszban remekül hajrázva fordított, s megőrizte veretlenségét-

Magyarország U16 - Törökország U16   65-57 (11-21, 18-12, 12-13, 24-11)

Magyarország: Angyal 16/9, Wentzel 9, Tóth F. 14, Mányoky, Varga A. 5. Cs.: Dombai 12/3, Budácsik 7, Vári 2, Szirony, Boros.

Borzasztó idegesen, görcsösen, kapkodva, sok hibával kezdett válogatottunk, ellenfelünk higgadt, pontos játékának révén a 9. perc elején 19-4-es török vezetést mutatott az eredményjelző. A szakasz hajrájában Dombai Réka triplájára építve egy 7-2-es részhajrával 10 pontra zárkóztak fel fiataljaink.

A második szakasz első felében tartotta 10 pont körüli előnyét a török együttes. A félidő hajrájában Tóth Franka és Dombai vezérletével egy 10-2-es rohammal 4 pontra zárkózott fel Mészárosné Kovács Andrea együttese. A második félidő elején 2 pontra feljöttek lányaink, ám ekkor egy 9-0-lal ismét ellépett, s 10 pont fölötti előnyt szerzett a rivális. Egy 6-0-lal sikerült 5 pontra faragniuk hátrányukat lányainknak, s ezzel  várhatták a záró szakaszt Angyalék.

Ennek közepén Angyal triplájával sikerült utolérni lányainknak a török csapatot, s ezzel abszolút fifty-fifty, azaz 50-50 lett az állás, de a lélektani előny a nagy hátrányból felálló magyar csapatnál volt, amely az újabb triplát szerző Angyal, valamint a 2+1-es akcióval jelentkező Dombai vezérletével az utolsó 5 percet 15-7-re nyerve végül óriási akarattal a maga javára fordította a találkozót. Az ilyen, nagy csapategységet, s morális tartást bizonyító sikerek még inkább összekovácsolhatják a társaságot.

Mészárosné Kovács Andrea: - Voltak és lesznek is olyan mérkőzéseink, amikor kimaradnak a tiszta dobóhelyzetek, de az nem történhet meg, hogy védekezésben ennyire dekoncentráltan kezdjünk. Mindvégig azt éreztem, hogy jobbak vagyunk, hittem a lányokban, akik a végére csapatként védekeztek, ami meghozta támadásban is az eredményét. Köszönjük a szurkolást, a kivaló hangulatot.

FIÚK

Magyarország U16 - Olaszország U16   78 - 74  (22-14, 17-20, 23-17, 16-23)

Magyarország: Balsay 8, Filipovity 7/3, Pintér 6, Kovács 26, Fekete 4 Csere: Kopácsi 9/3, Lukács 5, Kiss 5/3, Verasztó 2, Kármán 2, Dokmanovic 4

Villámrajtot vett a magyar csapat, a 3. percben 12-0-ás magyar vezetésnél az olasz csapatnak időt kellett kérnie. A folytatásban már kiegyenlítettebb volt a játék, sőt a 18. percben már döntetlent mutatott az eredményjelző, de a hazai időkérés meghozta az eredményét, félidőre 5 pontos magyar vezetéssel vonulhattak a csapatok. A második félidőben jól őrizte előnyét válogatottunk, visszaverte az ellenfél felzárkózási kísérleteit, okosan játszott az agresszív letámadás ellen. Lelkes és fegyelmezett játékával teljesen megérdemelt győzelmet aratott nemzeti válogatottunk az A-divíziós olasz csapat ellen.

Váradi Attila, vezetőedző: - Gratulálok a csapatnak! Holnap újra mérkőzés, ilyen játékkal tudunk eredményesek lenni.