U19-es leány vb: győzelem Puerto Rico ellen
28
2017
2017. július 28.  |  19:58
A magyar válogatott a 9-16. helyért folytatja szereplését az olaszországi U19-es világbajnokságon, ahol az első ellenfele ma déltől Puerto Rico volt.

Az eddigiektől eltérő felállásban, Török Ágnes nélkül kezdtek a mieink. Eleinte még „kóstolgatták egymást" a csapatok, fej-fej mellett haladt a két fél, egállal is ért véget az első negyed (18-18). A folytatásban aztán eggyel nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt Balogh Judit együttese, és a második negyed hajrájától, lényegében le is zárta a találkozót. 29-26 után Kányási vezérletével sikerült meglépni, és leszakítani ellenfelünket, a második és harmadik etapban összesen kevesebb pontot kaptunk, mint a nyitó felvonásban, miközben a támadójátékunk ellenállhatatlan volt. A szünetben már majdnem húsz volt közte (26-43).

A fordulás után sem változott a játék képe. Sőt, egyre jobban nyílt az olló, tovább folytatódott Borosék parádéja, az utolsó negyed előtt már 40 pont is volt a differencia (31-71). Ezt a végére még sikerült megfejelni, 44 pontos győzelmükkel a lányok a 9-12. helyért csatázhatnak a továbbiakban. Szombati ellenfelük a ma esti Olaszország - Dél-Korea párharcból kerül ki - írja a BB1.hu.

Puerto Rico U19 - Magyarország U19 46-90 (18-18, 8-25, 9-28, 11-19)

Udine, U19-es lány világbajnokság

Magyarország: Pusztai 1, Czukor 16, Boros 15/3, Varga 4, Juhász 3. Csere: Kányási 17, Lelik -, Gereben 15, Karagits -, Dúl 7, Mérész 12.