26
Jul
2017
2017. július 26.  |  19:58
A franciák tegnapi, Dél-Korea felett aratott győzelmük után eldőlt, hogy velük találkozunk a nyolcaddöntőben az udinei U19-es világbajnokságon.

Eleinte fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak a csapatok. Úgy tűnt, Juhász vezérletével előnnyel zárjuk az első etapot, ám a gallok a végére fordítani tudtak. A második negyedet elszúrtuk, hiába próbálkozott Juhász, nagyon egyedül maradt, ellenfelünk pedig több mint tíz ponttal meglépett, a szünetben 36-26 állt a táblán.

Úgy tűnt, Balogh Juditnak sikerült rendeznie a sorokat a szünetben, a fordulás után eggyel magasabb fokozatra kapcsoltak a mieink. A huszonnyolcadik percben egészen két pontra visszajöttünk, ennél közelebb azonban nem jutottunk, a záró felvonás 53-46-ról indult. Nem ízlett nekünk a fehér mezesek egészpályás, letámadásos védekezése. Egy perc alatt 5-0 volt oda, 58-46-nál időt kértünk. Czukor talált be, de nem sokat változott a játék képe a folytatásban sem. Sőt, a negyed derekán, 63-50-nél ismét magához hívta csapatát Balogh Judit. Dúl bravúr-ziccere után még tízen belül kerültünk (63-55), de aztán kaptunk egy triplát, ami végleg megpecsételte a sorsunkat. Hiába jutott el egészen 20 pontig Juhász, 73-58-ra kikaptunk, ezzel eldőlt, hogy a 9-16. helyért folytatjuk - tudósított a BB1.hu.

Franciaország U19 - Magyarország U19 73-58 (18-17, 18-9, 17-20, 20-12)

Udine, U19-es lány világbajnokság

Magyarország: Pusztai 2, Gereben 7, Lelik 13/9, Török 12, Juhász 20/6. Csere: Czukor 2, Kányási -, Karagits -, Dúl 2, Mérész -.