U19-es leány vb: vereség az ausztráloktól
25
2017
2017. július 25.  |  16:31
Mexikó kiütése és a japánoktól elszenvedett szoros vereség után a papíron erősebb Ausztrália várt a magyar lányokra az olaszországi U19-es világbajnokság utolsó csoportmérkőzésén. A ma délutáni találkozó tétje a második hely megszerzése volt.

A pontszegény első negyed során tízpontos előnyre tettek szert az ausztrálok, amit a folytatásban sikerült megfelezniük Gerebenéknek, az első félidőben összességében tehát partiban voltunk a zöld mezesekkel, a szünetben 25-30 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után is jobbára a pontosabban dobó és a palánk alatt fizikális fölénnyel bíró ausztrálok irányítottak és vezettek, a záró felvonás 40-52-ről indult. Másfél perc alatt 6-0-val kezdték az utolsó negyedet, Magbegor kosara után meg is lett a húsz közte (40-60). Sokáig nem találtunk be, még a büntetőket is elrontottuk. Az etap derekán Török törte meg a magyar kosárcsendet. A találkozó eldőlt, nem sikerült meglepetést okoznunk, érvényesült a papírforma, így a mieink egy győzelemmel és két vereséggel a D-csoport harmadik helyén végeztek, és a szerdai nyolcaddöntőben a C-csoport második helyezettjével játszanak - írja a BB1.hu.

Magyarország U19 - Ausztrália U19 51-75 (8-18, 17-22, 15-22, 11-23)

Udine, U19-es lány világbajnokság

Magyarország: Pusztai 6, Lelik 10, Gereben 8, Török 6/3, Juhász -. Csere: Czukor 6, Kányási -, Boros -, Varga -, Karagits 6, Dúl 7/3, Mérész 2.