U19-es női vb: vereség Japántól
23
2017
2017. július 23.  |  17:11
Balogh Judit csapata szombaton egy Mexikó ellen habkönnyű győzelemmel hangolt az első komoly erőpróbára, míg Japán egy szoros meccsen verte Ausztráliát.

Az előzetes esélylatolgatásokat figyelembe véve ma is egy szoros meccsre lehetett számítani. Ennek tükrében jó volt látni, hogy a japánok a hatodik percben találtak be először, ekkor már 9-0-ra vezettünk. A 8. percben pedig már tíz is volt közte, 17-7. Sajnos azonban ekkor a lányaink tekintették, és nem csak ezt a negyedet, hanem az egész első félidőt.

A 17-11-re megnyert első rész után az ellenfél percei következtek. A 16. percben már egál volt, és hiába jöttek Dúl és Gereben kosarai, és ismét a magyar vezetés, a nagyszünetre már hátrányba voltunk. [21-20[/b] oda.

Izgalmas, fordulatokkal teli harmadik negyed következett, egy 6-0-ás Japán rohamot, egy 9-2-es magyar széria követett,(Pusztai különösen jól játszott ebben a periódusban) de zárórészre maradt a hátrány. 45-44.

Fordulatokban nem volt hiány a negyedik negyedben sem. Jól tartottuk a lépést, sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a 33. percben hat ponttal megléptek a japánok. Rosszul védekeztünk, könnyű ziccereket engedtünk nekik. Ez döntőnek bizonyult, hiszen Balogh Judit időkérése után, hiába jöttünk vissza a meccsbe, a győzelmet nagyon akaró ázsiaiak, már nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból. 68-59.

A magyar válogatottnak szégyenkeznie valója nincs, de győzelmi esélyt szalasztottunk el.