Jul
2017
U20-as Eb: magyar vereség, a 11. helyért játszunk
2017. július 23.  |  05:40
Egyik csapat sem vette félvállról a helyosztót, annak ellenére sem, hogy nem hozott igazán magas színvonalú játékot az első 10 perc, amit 21-18-ra nyertek a finnek.

Magyarország rosszul kezdte a második negyedet, Forray mesternek négy perc elteltével időt is kellett kérni. Az edzői "dörgedelmek" azonban csak részben használtak. Finnország 10 ponttal is meglógott, és nem is nagyon tudtunk közelebb férkőzni. Egy utolsó pillanatos Kucsora tripla kellett ahhoz, hogy a lélektani határon belülre kerüljünk a nagyszünetig.44-36.

A harmadik negyedben négy percig nem találtunk be, az olló pedig egyre nőtt. 16 ponttal is meglógtak a jobban játszó finnek. 24-7-re vesztettük el ezt a tíz percet, és egyben eldőlt a találkozó nagy kérdése is, elszálltak a győzelmi esélyeink. 68-43.

Az utolsó tíz perc magyar kosarakkal indult ugyan, de nem tudtuk már megfordítani a meccset. Kár a harmadik negyedért. A 11. helyért folytatjuk.

Forray Gábor, edző:[/b] Jól kezdtük a meccset. Az első negyed rendben volt, a második tíz percben azonban nem tudunk mit kezdeni azzal, hogy a finnek védekezést váltottak. Próbálkoztunk mindennel, de a harmadik negyedre eldőlt a meccs. Megpróbáljuk megszerezni a 11. helyet.

Finnország U20 - Magyarország U20 78-56 (21-18, 23-18, 24-7, 10-13)