U19-es női vb: fantasztikusan kezdtünk
22
2017
2017. július 22.  |  21:00
Ahogy az várható volt az első perctől a magyar válogatott akarata érvényesült az első világbajnoki mérkőzésen. 25-11-re nyertük a kezdő negyedet, nem volt a játéknak olyan eleme, amiben ne múltuk volna felül gyengécske ellenfelünket. Gereben 7, Juhász 6 pontot termelt.

Balogh Judit érezte, hogy a komolyabb meccsek előtt ez egy remek lehetőség a gyakorlásra, így már a második negyedben a keret valamennyi játékosa pályára lépett. Az eredményen ez egyáltalán nem mutatkozott meg, 8 ponttal nyertük ezt a játékrészt, és gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntöttük a meccset.

A nagyszünet után pontgazdag negyed következett, a csapatok alig-alig törődtek a védekezéssel, 58 pontot szorgoskodottak össze, de Magyarország győzelme nem forgott veszélyben, Mexikónak arra sem volt esélye, hogy legalább szorossá tegye a meccset.

Az utolsó negyedben aztán sebességet váltottak a magyarok. Boros kosarával a 36. percben 100 pont fölé jutottunk. Jutalomjáték volt ez a javából, minden izgulnivaló nélkül, a végeredmény 111-67 lett.