U20-as fiú Eb: Írországot is legyőztük
19
2017
2017. július 19.  |  20:22
Az egy győzelemmel és három vereséggel álló Írország ellen játszotta utolsó mérkőzését a D-csoportban a magyar U20-as fiú válogatott a romániai B-divíziós Eb-n (ellenfelünk mindössze Moldovát tudta legyőzni). A továbbjutáshoz egy győzelem és a koszovóiak bravúrja kellett a portugálok ellen. Rajtunk nem múlt...

Pedig nehezen indult az eleje. Az első öt pontunkat Kerpel-Fronius szerezte, előbb beköszönt a palánk alól, majd egy 2+1-es akciót hozott össze. Mindkét csapat sokat hibázott támadásban. Úgy tűnt, 5-4 után sikerül meglépni, de aztán megtört a lendületünk. Hullámvölgybe kerültünk, és egy 0-11-es szériával 13-17-re elveszítettük az első negyedet.

Nem sikerült rendezni a sorokat a kisszünetben. Gyengén dobtunk, az írek már hét ponttal is vezettek. Kerpel-Fronius egyéni villanásai kellettek ahhoz, hogy meccsben maradjunk. 26-28-ra visszajöttünk a félidőre.

Leonard duplájára Pápai felelt a fordulás után. Nagyot küzdöttünk mezőnyben, de a dobószázalékunk továbbra is gyatra volt. Kucsora hármasával sikerült visszavenni az előnyt (31-30), majd Pápai egy büntetője és Demeter triplája után, a harmadik negyed felénél, 35-30-nél időt kértek az írek. Nem adták fel a zöld mezesek, ismét visszazárkóztak egy pontra, de a vezetést már nem tudták visszavenni. 43-40-ről indult az utolsó etap.

Márton vágott be egy triplát a baloldalról, majd Kerpel-Fronius erőszakolt be egy duplát közelről, a lelkesen szurkoló ír szülők legnagyobb bánatára. A harmincharmadik percben időt kért az ír kapitány, mielőtt még kétszámjegyűvé vált volna a különbség. Hiába, feljavult a dobóformánk - az írek viszont hosszú percekig nem találtak a gyűrűbe -, és a végére sikerült felőrölnünk riválisunkat. Zsinórban harmadik győzelmét aratta a Forray-legénység, az, hogy ez ér-e továbbjutást, az esti Koszovó-Portugália mérkőzés után derül csak ki - tudósított a BB1.hu.

Magyarország U20 - Írország U20 58-46 (13-17, 13-11, 17-12, 15-6)