Férfi NB I B: A MAFC otthonában erősítette meg vezető helyét az NKA
19
2023
2023. február 19.  |  21:25
Akadt izgalom a héten a férfi másodosztályban. A piros csoport csúcsrangadóján két élcsapathoz méltó, színvonalas, fordulatos találkozón az NKA Pécs a MAFC otthonában diadalmaskodva erősítette meg vezető pozícióját. Szintén nagyon "körömrágós" volt a Megyeri Tigrisek és a Nagykőrösi Sólymok összecsapása, amelyben a hajrá büntetőpárbajából a hazaiak jöttek ki jobban. A PVSK a BKG elleni fölényes győzelmével visszavette a második helyet, a Vasas a második félidőre felőrölte a Veszprém ellenállását, a Cegléd meglepően biztosan, de megérdemelten verte a Salgótarjánt, a DEAC fiataljai pedig 12-vel múlták felül a TF-BP együttesét. A zöld csoportban a MEAFC esélyeshez méltó játékkal 100 pont fölé jutva verte a Dunaharasztit, a Bonyhád megszenvedett a sikerért, de "legyűrte" a NyíKSE csapatát. A SMAFC remek első félidei játékával verte a kecskeméti fiatalokat, a Hódmezőváráhely pedig minden negyedet megnyerve a Tiszaújvárost. A legtöbb izgalmat a Pénzügyőr-Győr találkozó hozta a csoportban, a hazaiak nagy hajrával fordítva nyertek.

Jászberényi KSE - Óbudai Kaszások 92-80

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének, valamint nagyrészt T. Ivosev (26/9 p., 7-7 lep. és gp., 3 szl.), Olasz Á. (20 p., 3 lep.), Rosic U. (18/12 p., 4 lep.) és Mester M. (13/9 p., 4 gp.) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Jászberény a Tichov D. (28/12 p.), Láncos K. (21/6 p., 5 lep.) és Boros M. (12/3 p., 5 lep., 9 ea., 6 gp.) találataira támaszkodva a veresége mértékén a záró szakaszban "kozmetikázó" Óbuda csapatát.

CKE - Salgótarjáni KSE 90-73

Az első negyedet még 2 ponttal "elvitte" a Dragasevic V. (24/12 p., 4-4 szl. és gp., 3 ea.)-Kocsis Z. (15 p., 4 lep., 3 szl.)-Hargitai K. (11/9 p., 3 lep.) trió vezette Salgótarján, de a folytatásban átvette az irányítást és a vezetést a Cegléd, amely S. Karavdic (19/6 p., 15 lep., 3 ea.), Tóth B. (17/3 p., 8 lep., 9 gp.), Csaba Gy. (15/3 p., 3 lep.), Kalassai M. (11/9 p., 3 ea.) és Velkey J. (10/3 p. - 12 mk. -, 6 lep.) vezérletével biztosan győzött.

DEAC U23 - TF-BP 91-79

Az első három negyedben Neuwirth B. (18/9 p., 3 lep.), Gáspár M. (17/6 p., 6-6 lep. és ea., 3 gp.), Kenéz Cs. (17/3 p., 5-5 lep. és ea., 3 szl., 12 gp.), Várszegi Á. (14/12 p., 3 lep.) és Pollák B. (13/3 p., 4 gp.) jóvoltából a debreceniek kézben tartották a játék irányítását, és a záró etap előtt fokozatosan elhúzva előtt 14 pontos előnyt szereztek. Az utolsó szakaszt a Dancsecs A. (29/12 p., 3-3 gp. és ea., 4 szl.), Kelenföldi D. (13/6 p., 4 lep., 5 ea., 2 bl.), Anda D. (13 p., 7 lep.) és Szántó D. (10 p., 3 ea.) pontjaiban bízó fővárosi gárda 2 ponttal ugyan megnyerte, de nem tudta kétségessé a hazai győzelmet.

MAFC - NKA Pécs 81-83

A csúcsrangadóvá előlépő találkozó első negyede után kerek 10 ponttal "ment" a sokkal határozottabban, pontosabban kezdő hazai gárda, és a leginkább Polgárdy Á. (21/6 p., 4-4 szl. és gp.), Bordács S. (13/3 p., 6 lep.) és Buzás B. (12/6 p., 3 lep.) kosaraira alapozó MAFC ezen előny nagy részét, 8 pontot a szünetig meg is tartotta. A térfélcsere, mondhatni a fordulás óriási fordulatot hozott. A listavezető NKA átvette a játék irányítását, sőt a Kazy B. (14/12 p.), N. Djordjevics (12/6 p., 9 lep.), Meleg G. (12/3 p., 6 lep., 5 ea., 4 gp.), Kerpel-Fronius G. (11/6 p., 3-3 ea. és gp.) és Lados E. (11 p., 4-4 lep. és szl.) vezérletével vezetést is. 3 perccel a befejezés előtt már biztos győztesnek látszott az akkor 10 ponttal ellenfele előtt járó NKA, ám a MAFC egy parádés 11-1-gyel az utolsó percben ledolgozta hátrányát. Ekkor Kazy triplát dobott, amelyre már "csak" 2 jó büntető érkezett válaszul a hazaiaktól, így két élcsapathoz méltó, fordulatos, izgalmas találkozón a pécsiek megerősítették vezető pozíciójukat.

PVSK-Veolia - BKG Príma Akadémia 114-62

Az első három negyedben nyomasztó fölényben játszó PVSK a C. Harler (24/9 p., 5 lep., 3 ea.), Bíró O. (15/6 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea., 2 bl.), Takács D. (13/9 p., 3 lep.), Juhos L. (12 p., 8 lep., 3-3 ea. és gp.), Horti B. (11/3 p., 3 lep.) és Molnár M. (11/3 p.) eredményességének és Halász Á. (7/3 p., 6 lep., 5 szl., 13 gp.) hatalmas mezőnymunkájának köszönhetően a harmadik negyed végére kerek 50 pontos előnyt szerezve verte a vártnál jóval könnyebben a Nagy Benedeket nélkülözve jórészt Nagy Bo. (23/9 p. - 30 mk. -, 6-6 ea. és gp.), valamint Plézer G. (20/9 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea.) ponterősségében bízó BKG együttesét.

Vasas Akadémia - Veszprémi KK 79-57

A harmadik negyed közepéig a bátran, ügyesen játszó sereghajtó Veszprém elsősorban Szabó P. (20/6 p.) és Kis R. (11/3 p., 4 lep., 3 ea., 6 gp.) jóvoltából tartotta a lépést a legjobb 4 közé "tartó" Vasassal. A hátralévő 15 játékpercben azonban már egyértelműen az Andrássy G. (16 p., 10 lep., 3 ea.), Farkas A. (15/9 p.), Cseh B. (10/6 p., 3-3 lep. és gp.) és Fekete V. (10/3 p.) találataira támaszkodó Vasas akarata érvényesült, amely végül 22 ponttal győzött.

Phoenix-MT Fót - Nagykőrösi Sólymok KE 81-80

Az "állati" csata első két negyede szép, szimmetrikus volt: az elsőt a Kovács S. (17/15 p., 14 lep., 7 gp.), Váits O. (16 p.), Timkó N. (15 p., 6 lep., 3 bl.), Kovács B. (10/6 p.) és Lakosa Á. (10/3 p., 7 lep., 8 ea.) révén szárnyaló Sólymok csapata, a másodikat viszont a két új szerzeménye, J. Kinney (26 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.) és Füzi R.(25/6 p., 11 lep.), valamint egy régi motoros, Varga D. (14/6 p., 4-4 lep. és ea.) ponterős játéknak köszönhetően a "vérszagot megérző" Megyeri Tigrisek együttese nyerte 25-11-re. A második félidő már korántsem volt ennyire hullámzó, hanem végig szoros. A záró etap előtt 4 ponttal "ment" a Nagykőrös, és még az utolsó percben is ugyanez volt a helyzet. A végjátékban azonban amíg a hazaiak mind az 5 büntetőjüket bedobták, addig a Nagykőrös mindkettőt kihagyta a vonalról, így fordulatos, drámai, s talán valóban nem túlzás, "állati" izgalmas meccs végén a hazaiak örülhettek.

MEAFC-Miskolc - Dunaharaszti MTK 107-81

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le egységes csapatmunkával R.J. Williams (15/3 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), Cseh Gy. (15 p.), Lippai Sz. (14 p., 3 lep., 4 gp.), Pintér D. (12/6 p., 4 lep.), Kozák M. (12/3 p., 5 lep., 4 ea., 7 gp.) és Ragályi L. (10/3 p., 7 lep.) vezérletével biztosan a MEAFC a Burai R. (22/6 p., 6 lep., 8 ea., 4 gp.), Boinitzer D. (19 p., 6 lep., 3 szl.) és Kutrovich Cs. (10/6 p., 3 lep.) kosaraira alapozó Dunaharasztit.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Termálfüdő Phoenix KK 94-76

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a remek dobóformát kifogó Kelemen B. (37/21 p. - 7/11 tr. -, 8 lep., 3 szl.), valamint Pinnyey M. (15/6 p., 3 lep.), Bálint E. (13 p., 5 lep.) és Borbáth B. (10 p., 5 gp.) pontjaiban bízva Hódmezővásárhely a Bán T. (22/9 p., 7 lep.)-J. Santiago (14/6 p., 7 lep., 3 ea.)-Lakatos P. (10 p., 3-3 gp. és ea.) trió vezette Tiszaújvárost.

Atomerőmű KSE Bonyhád - NyÍKSE-Szegfű Bútor 79-74

A kiegyenlített, szoros első félidőt követően a harmadik negyed végére 5 pontos előnyt szereztek a főként Gáspár B. (16 p., 8 lep.), Kurucz Á. (10/6 p., 3-3 lep. és gp., 4 szl.) és Cvijin P. (10 p. - 12 mk. -, 5 lep.) találataira támaszkodó vendég nyíregyháziak. A záró etapot 6-0-lal kezdve fordított a nagyrészt Pupp B. (21/6 p., 6-6 lep., gp. és ea.), Csizmadia A. (15/6 p., 6 lep., 3 bl.), Tömösváry M. (12 p., 10 lep.) és Frank Á. (10/6 p., 3-3 lep. és ea.) eredményességére építő Bonyhád, majd a negyed közepén váltott vezetéssel haladtak a felek. Ekkor egy újabb 6-0-lal 4 ponttal elléptek a hazaiak, akik az izgalmas hajrában már nem adták ki a vezetést a kezükből.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - KTE-Duna Aszfalt U23 90-73

A 29-12-re megnyert második negyedre alapozva győzte le Schöll R. (19/3 p., 3 lep.), Csátaljay P. (19 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea.), Csátaljay B. (14/6 p., 3-3 lep. és ea., 11 gp.), valamint Heiszenberger N. (10/9 p., 3 szl.) vezérletével a SMAFC a Tóth Barna (18/15 p., 3-3 lep. és szl.), Takács E. (14/3 p., 9 lep., 2-2 bl. és ea.), Fazekas M. (11/3 p., 5 lep., 3 ea.) és Botka B. (10 p., 4 lep.) kosaraira alapozó kecskeméti fiatalokat.

Pénzügyőr SE - Agrofeed UNI Győr 72-69

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozón úgy győzte le a Kerkai Á. (20/6 p., 9 lep.)-Nemes M. (15 p.)-Barócsi Á. (14 p., 7 lep., 4 ea.) trió vezette Pénzügyőr a jórészt Kámán B. (20/6 p., 7 ea., 5 gp.), Bakon Cs. (12/12 p., 3-3 lep. és gp.), Hágen T. (12/6 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.) és Sonyák B. (12/6 p. - 14 mk. -, 3 lep., 5 gp.) fémjelezte Győrt, hogy másfél perccel a befejezés előtt még 4 pontos hátrányban volt, de egy triplával, majd 4-ből 4 bedobott büntetővel a maga javára fordította az összecsapást.