U20: Kialakult az országos döntő mezőnye
17
2022
2022. március 17.  |  19:48
Kilenc mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában, ez a kilenc találkozó pedig sorsdöntőnek bizonyult az országos döntő szempontjából - a Kecskemét kétszer is kikapott, az előtte állók közül viszont csak a Szolnok bukott egyszer, így kialakult a Top4 mezőnye. A zöld B csoportban a SMAFC hibátlan maradt Újpesten is, ezzel megnyerte a csoportot.

20. forduló

Szedeák U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 74-48

Másfél negyedig tartotta magát a Gera Ferenc (8 pont, 5 lepattanó) vezette kecskeméti gárda. Ezt követően a Balogh Szilárd (16 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda), Kamenik Bálint Imre (13 pont, 10 lepattanó), Bella Ádám (20 pont, 7 pattanó) és Csornai Csaba (16 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) fémjelezte szegediek akarata érvényesült, akik simán verték tartalékos ellenfelüket.

24. forduló

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - Atomerőmű SE U20 110-84

Bő másfél negyedig volt igazán szoros ez az összecsapás is - eddig fej-fej mellett haladt ellenfelével az Arnold Botond (31 pont, 9 pattanó), Csizmadia Attila (18 pont), Pajor Dávid (12 pont, 6 lepattanó, 12 gólpassz) trió vezette paksi gárda. A hazaiak ezt követően robbantottak Kiss Kolos (27 pont, 8-8 pattanó és gólpassz), Czermann Patrik Ákos (23 pont, 11 pattanó) és Hegedűs Brúnó (17 pont, 9 pattanó) révén, állva hagyták ellenfelüket, és végül magabiztos sikert arattak.

Pécsi VSK-VEOLIA U20 - MVM-OSE Lions U20   75-70

Az első negyedben sokkal jobban játszott a vendéglátónál a Szabadfi Márk (26 pont, 5 pattanó) és Czermann Máté (13 pont, 6 pattanó) húzta oroszlányi együttes, amely ekkor szerzett 13 pontos előnyéből egészen a negyedik negyed közepéig jól gazdálkodott. Itt aztán nagyon megállt az OSE, a Gordán Levente (15 pont, 13 pattanó), Bor Sándor (17 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) és Hőgye Patrik (17 pont, 5 pattanó, 3 blokk) vezette Pécs pedig beelőzte ellenfelét, miután szinte a teljes mérkőzésen keresztül üldözte.

Egis Körmend U20 - Sopron KC U20   109-73

Az első negyedben még felváltva vezetett a Schöll Richárd (14 pont, 5 pattanó) és Szabó Dániel (19 pont, 5 pattanó) fémjelezte Sopron, valamint a hibátlan mutatóval listavezető címvédő. A második felvonásban sem tudott nagyobb előnyt kialakítani a Kiss Mátyás (36 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Herczeg Kristóf (15 pont) és Hiezl Bálint (11 pont) vezette Körmend, de végig vezetett, a fordulás után pedig egyértelműsítette győzelmét és azt, hogy továbbra is 100%-os marad.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20 - KTE-Duna Aszfalt U20   73-41

Gyakorlatilag az elejétől kezdve irányított a Falco, amely leginkább Takács Zsolt (20 pont, 12 pattanó), Kovács Levente Hetény (6 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz), Sövegjártó Ábel György (10 pont, 6 pattanó) és Németh Bálint Péter (10 pont, 4 pattanó) játékára alapozva verte a Kecskemétet. A vendégeknél Velkey Géza (19 pont, 6 pattanó) volt a legeredményesebb, Takács Erik (8 pont, 10 pattanó) és Dobos Máté (6 pont, 13 pattanó) pedig a leghasznosabb. A Falco ezzel a sikerrel bejutott az országos döntőbe, a Kecskemét pedig ezzel a vereséggel (és más csapatok győzelmeivel) esett el a Top4 lehetőségétől.

Kaposvári KK U20 - Szolnoki Olajbányász U20   96-67

Az újfent szenzációsan játszó Paár Márk (38 pont, 8 pattanó), Hajduk Attila Dominik (15 pont, 7 pattanó), Puska Bence (17 pont, 6 pattanó) és Fehér Benjamin (10 pont, 3-3 pattanó, gólpassz és szerzett labda) vezetésével a Kaposvár a két páros negyedben sokkal jobban játszott a Szolnoknál, nyert, és ezzel, valamint a Kecskemét két vereségével be is biztosította helyét az országos döntőben. A Fodor Máté (13 pont, 5 pattanó) és Gilszki Erik (17 pont) vezette Szolnok csak a harmadik negyedben tudta felvenni a hazaiak ritmusát.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Alba Fehérvár U20   85-94

Nagyszerűen kezdett, egy negyed után 11 ponttal vezetett a Kass Balázs (32 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Góbi Marcell (22 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Balsay Ádám (21 pont) vezette Alba. Ezt követően nagyot harcolt a ZTE, amely leginkább Csuti Kornél (29 pont, 9 pattanó) és Makkos Dávid (17 pont, 9 pattanó) révén a harmadik negyed közepére fordított. A felvonás végére aztán visszavette a vezetést a székesfehérvári gárda, amely innentől kezdve végig előnyben kosarazott, és nyert is.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - SZEDEÁK U20   84-73

A minden negyedet megnyerő, Kazsuk Botond (16 pont, 6 pattanó), Végső Bálint (20 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz), Lakatos Zsombor (16 pont, 9 pattanó) és Papp László Bence (10 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) jó játékára építő Nyíregyháza a harmadik negyed közepére lényegében eldöntötte a találkozót. Dicséret illeti a Szedeákot, amiért nem adta fel, és Tráser Miklós László (12 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Lőrincz Bálint (11 pont, 8 pattanó) és Tráser Nándor Zoltán (7 pont, 16 pattanó) jó, valamint Bella Ádám (25 pont) és Csornai Csaba (16 pont, 8 pattanó) ponterős játékának köszönhetően kozmetikázott is veresége mértékén, de igazán közel nem került a hazaiakhoz.

Pécsi VSK-VEOLIA U20 - Szolnoki Olajbányász U20   97-100

A rendkívül pontgazdag találkozó legvégén a Gilszki Erik (32 pont, 5 pattanó), Sebők András (21 pont, 7 gólpassz), Csornai Bence (16 pont), Abraham Arabo (8 pont, 10 pattanó) és Fodor Máté (10 pont, 5 pattanó) vezette Szolnok örülhetett, amely ezzel a győzelmével az országos döntőt is bebiztosította. A Hőgye Patrik (34 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Bor Sándor (21 pont, 6 gólpassz) húzta Pécsnek végig megvoltak a győzelmi esélyei, de ezúttal nem tudott ellenfele fölé kerekedni hazai pályán.

A piros B csoportban már hetek óta ismert a három országos döntős csapat kiléte, a múlt héten pedig a zöld csoport első helyének sorsa is eldőlt. A SMAFC U20 egy 29-10-es első negyeddel kezdett legnagyobb riválisa, az Újpest-MT U20 otthonában, magabiztosan győzött (68-79), így 20-0-val vezeti, és meg is nyerte a csoportot.