U20: Kulcsmeccseket nyert a Kaposvár, három további országos döntős hely is elkelt
07
2022
2022. március 7.  |  11:16
Az elmúlt két hétben összesen három mérkőzést rendeztek a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az Egis Körmend a DEAC KA legyőzése után már 23-0-val vezeti a tabellát, a Kaposvár viszont két igen fontos sikert aratott az országos döntőért vívott harcban a hajdúságiak és a Falco ellen. A piros B csoportban mindhárom országos döntős hely elkelt (Budapesti Honvéd, NKA Pécs, MAFC), a zöld B csoportban pedig a SMAFC nagy előnyből várhatja utolsó három mérkőzését.

19. forduló

Egis Körmend U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   95-59

Pár perc puhatolózás után esélyt sem hagyott a DEAC-nak az Andrich Clemens Habel (16 pont, 10 pattanó, 5-5 gólpassz és blokk), Takács Kristóf (19 pont, 4 gólpassz), Kiss Mátyás (17 pont), Dunai Zétény Péter (18 pont, 4 pattanó), Herczeg Kristóf (12 pont) és Hiezl Bálint (5 pont, 6 pattanó) vezette körmendi együttes, amely ezzel a sikerével már 23-0-val vezeti a tabellát - rég bejutott már az országos döntőbe, és az alapszakaszt is megnyerte az A csoportban. A hajdúságiaknál Czermann Patrik Ákos (16 pont, 10 pattanó) volt a legjobb.

Kaposvári KK U20 - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20   72-70

A négy közé jutásért borzasztóan fontos mérkőzést nyert meg a Puska Bence (18 pont), Halmai Dániel (5-5 pont és pattanó, 6 gólpassz), Paár Márk (13 pont, 7 pattanó) és Fehér Benjamin (16 pont) fémjelezte Kaposvár, amely három negyed után ugyan éppen vezetett, de a negyedik negyed közepéig szinte folyamatosan hátrányban játszott. A Sövegjártó Ábel György (11 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Takács Zsolt (8-8 pont és pattanó), illetve Kovács Levente Hetény (11 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) húzta Falco 65-61-re még jobban állt a 35. percben. Ekkor azonban jött egy 10-1-es kaposvári roham, amely eldöntötte a találkozót a hazaiak javára.

20. forduló

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - Kaposvári KK U20   84-89

A félidőben úgy tűnt, hogy nagyon simán győznek a vendégek az egész kiemelkedőt játszó Paár Márk (42 pont, 7-7 pattanó és gólpassz, 53 VAL), Puska Bence (25 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz) és Antalics Dániel (13 pont, 8 pattanó) vezetésével, hiszen 16 ponttal álltak jobban ekkor, mint a DEAC. A fordulás után nagyon feljavult a Mészáros László (26 pont), Hegedüs Brúnó (8 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) és Gadus Bogdán Olivér (18 pont) vezette hazaiak játéka, akik szorongatták a KKK-t a harmadik és a negyedik negyedben is, fordítani viszont nem tudtak. A Kaposvár ezzel zsinórban 5 győzelemnél jár, beérte mérlegben a Falcót (17-6), és tartja negyedik helyét a tabellán három meccsel az alapszakasz vége előtt - igaz, a Kecskemét (15-7) miatt még mindig nem lélegezhet fel.

A piros B csoportban elkelt a három országos döntős hely, miután a Budapesti Honvéd SE U20 (20-2), az NKA Pécs U20 (19-2) és a MAFC U20 (18-3) sem hibázott az elmúlt hetekben, a negyedik Vasas Akadémia U20 (15-6) viszont igen - épp a MAFC-tól kapott ki február végén. A 24 fordulós alapszakaszból a Honvédnek kettő, a többieknek pedig 3-3 meccsük van már csak hátra, és bár a Vasas mérlegben beérhetné még a MAFC-ot, mindkét egymás elleni találkozót a piros-fehérek nyerték, így a mostani első három lesz ott az országos döntőn, ez már matematikailag is biztos.

A zöld B csoportban ezen a héten játsszák a SMAFC U20 - Újpest-MT U20 rangadót. A soproniak azonban páholyból várhatják utolsó három meccsüket, mivel az újpestiek kikaptak a harmadik helyezett DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20-tól (86-62), így SMAFC-nak (19-0) már két meccs előnye van az Újpesttel (17-2) szemben. A fővárosiaknak tehát nem elég, ha hazai pályán legyőzik legfőbb riválisukat, a soproniaknak ki kell kapniuk otthon az Elite Basket U20-tól vagy idegenben az Agrofeed SZE Győri KC U20-tól ahhoz, hogy bármi esélye legyen a lila-fehéreknek az országos döntőre.