U20: Fontos sikert aratott a Kaposvár, a Körmend Szolnokon is hibátlan maradt
21
2022
2022. február 21.  |  08:00
A múlt héten rendezték a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjának 23. fordulóját. A kaposvári fiatalok a negyedik negyedben fordítottak az addig végig vezető hazaiak ellen, és nyerni tudtak az Alba otthonában, amivel a székesfehérváriak lényegi esélyei el is szálltak a nyolcasdöntőre. A listavezető Körmend a Szolnok vendégeként is győzött, így 22-0-lal vezeti a tabellát. A Falco kihasználta ezt, fellépett a második helyre. Lássuk, mi történt az egyes mérkőzéseken!

23. forduló

Alba Fehérvár U20 - Kaposvári KK U20   72-87

Az első három negyedben majdnem végig a Kass Balázs (30 pont, 7 lepattanó) és Balsay Ádám (23 pont, 9 pattanó, 3 blokk) vezette Alba állt jobban. A harmadik negyed legvégén került előnybe, majd a negyedik negyed derekától kezdve végig jobban játszott a Paár Márk (24 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Halmai Dániel (14 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz), Hajduk Attila Dominik (17 pont, 8 pattanó) és Puska Bence (9 pont, 11 pattanó) fémjelezte Kaposvár, amely végül 15 ponttal győzött. A székesfehérváriaknak van még ugyan matematikai esélyük a Top4-be kerülni, de már 3 vereséggel többjük van, mint a jelenleg negyedik somogyiaknak. Az egymás elleniben is rosszabb az Alba, a KKK-nak már csak 5 mérkőzése van hátra, úgyhogy ezzel az eredménnyel lényegében elszállt a Fehérvár az országos döntőért vívott harcban.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Sopron KC U20   59-49

Egy rendkívül pontszegény találkozón a második félidőben végig vezetett a Tóth Balázs (15 pont, 6 pattanó), Tóth Barna (21 pont) és Takács Erik (3 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz) húzta Kecskemét, amely ezzel a sikerével továbbra is ott lohol a Kaposvár nyomában - egy mérkőzéssel többet játszottak a kecskemétiek, és egy vereséggel többjük van. A Sopronnál Csátaljay Péter (19 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) kiemelkedett, de ezúttal nagyon egyedül maradt.

Atomerőmű SE U20 - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20   60-88

A Pajor Dávid hasznos (9 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), valamint Arnold Botond (16 pont, 5 pattanó) és Csizmadia Attila (15 pont, 8 pattanó) ponterős játékára építő ASE egy negyedig tudta tartani a lépést a Falcóval. A szombathelyiek ezt követően robbantottak, Horváth Natan (20 pont, 12 pattanó) és Kovács Levente Hetény (8 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz, 6-6 szerzett és eladott labda) vezetésével végig növelni tudták előnyüket, és magabiztos sikert arattak. A Falco a Szolnok vereségével és ezzel a győzelemmel feljött a második helyre.

Pécsi VSK-VEOLIA U20 - Zalakerámia ZTE KK U20   62-80

Az első félidő volt szoros Pécsett, ahol a Hőgye Péter (12 pont, 15 pattanó, 5 szerzett labda), Radó Ádám (14 pont, 7 pattanó), Gordán Levente (9 pont, 10 pattanó) és Villányi Benedek (9 pont, 4 pattanó) vezette hazaiak jól tartották magukat. A fordulás után meglépett, és végül nagyobb izgalmak nélkül győzött a 8 játékossal elutazó ZTE, melyben a kezdőötös összes tagja jól játszott: Csuti Kornél (28 pont, 6 pattanó) és Szalay Domonkos (16 pont, 6 pattanó) voltak a vezérek, de jól játszott Szűcs Valter (5 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Varga Huba (14 pont, 4 pattanó) és Makkos Dávid (9 pont, 6 szerzett labda) is.

SZEDEÁK U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   73-69

Jobban kezdett a Mészáros László (19 pont, 12 pattanó) vezette DEAC, de a második negyed elejétől a negyedik felvonás elejéig sokkal jobban kosárlabdázott a Csornai Csaba (21 pont, 4 pattanó), Tráser Nándor Zoltán (10 pont, 12 pattanó), Bella Ádám (18 pont, 4 pattanó) és Lőrincz Bálint (11 pont, 6 pattanó) húzta Szedeák. Nagy hajrába kezdett a DEAC, fordított is a záró 10 perc második felében, a Szedeák viszont 69-69 után négy sikeres büntetővel behúzta az összecsapást.

Szolnoki Olajbányász U20 - Egis Körmend U20   67-74

Hullámzó, de összességében szoros első félidő után robbantott az Olajbányász - úgy tűnt, meglehet a Körmend első idei veresége, hiszen 11 ponttal állt jobban 30 perc játékot követően a Szanyi Bence (16 pont, 5 pattanó) és Kiss Dominik (4 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte szolnoki alakulat. Az utolsó felvonásban azonban sokkal jobban kosarazott a címvédő, amely Takács Kristóf (18 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz), Kenéz Csaba (14 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Dunai Zétény Péter (25 pont, 4 pattanó) és Andrich Clemens Habel (8 pont, 13 pattanó) vezetésével továbbra is hibátlan maradt.

MVM-OSE Lions U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20   86-66

Egy negyed után még vezetett a Papp László Bence (16 pont, 9 pattanó) és Mokánszki Milán (15 pont, 4 pattanó) vezette Nyíregyháza. Ezt követően azonban 20 percig hengerelt a Szabadfi Márk (27 pont, 11 pattanó), Ungvárai Zalán (25 pont, 7 pattanó) és Czermann Máté (14 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) húzta OSE, amelynek így egy gyengébb záró játékrész is belefért.

A piros B csoportban az NKA Pécs U20 egy nagyon fordulatos mérkőzésen, egyetlen ponttal felülmúlta a listavezető Budapesti Honvéd SE U20-at (68-69). Az egymás elleniben így is jobb a Honvéd, de a pécsiek a vereségek száma alapján beérték riválisukat (18-2, 17-2). A MAFC U20 továbbra is harmadik két meccs előnnyel, és mivel a 24 fordulós alapszakaszból már csak 5 mérkőzése van hátra a MAFC-nak és a közvetlenül mögötte lévőknek is, így komoly esély mutatkozik arra, hogy a jelenlegi listavezető trió megy majd az országos döntőre.

A zöld B csoportban továbbra is úgy áll, hogy a március 12-ei Újpest-MT U20 - SMAFC U20 dönt majd az országos döntőt érő első pozíció sorsáról. A soproniak hibátlan mutatóval vezetik a csoportot (18-0), de az Újpestnek is csak egy veresége van (16-1), és az egymás elleniben is mindössze két ponttal jobb a SMAFC a soproni mérkőzés után (67-65).