U20: Az első hat meglépett a többiektől
09
2022
2022. január 9.  |  11:14
14 találkozót bonyolítottak le a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A Falco kikapott Szolnokon, de a Top6 további tagjai (Körmend, Szolnok, Alba, Kaposvár, KTE) nem hibáztak - a címvédő vasi piros-feketék továbbra is hibátlanok, 17-0-val állnak. Mivel a legjobb hat mögött állók közül mindenki botlott a héten, legalább egyszer, így jó eséllyel ez a hat együttes küzd majd a legjobb négyért és az országos döntőért. Lássuk, mi történt a mérkőzéseken!

16. forduló

Alba Fehérvár U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   98-80

A második negyedben meglépett ellenfelétől a Kass Balázs (30 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Balsay Ádám (38 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Alba, amely innen végig vezetett már. A leginkább Udemezue Ekenedilichukwu (17 pont, 6 pattanó) játékára alapozó, de kiugró egyéni teljesítmény nélküli DEAC a harmadik negyed közepén még felzárkózott egyszer, de fordítani nem tudott, a végére pedig elfáradt.

Zalakerámia ZTE KK U20 - KTE-Duna Aszfalt U20   62-99

Rajt-cél győzelmet aratott Zalaegerszegen a Botka Botond (25 pont), Takács Erik (16 pont, 11 pattanó) és Ivkovic Milán (13 pont, 8 pattanó) fémjelezte kecskeméti együttes. A Szalay Domonkos (18 pont, 5 lepattanó) húzta ZTE csak a harmadik negyed első felében játszott jobban ellenfelénél, végül azonban a KTE kiütéses sikert aratott.

Atomerőmű SE U20 - Sopron KC U20   64-96

Csak az első percekben vezetett a Géringer Gergő (24 pont, 5 pattanó) és Arnold Botond (18 pont, 7 pattanó) vezette paksi alakulat. Ezt követően az történt a pályán, amit a Csátaljay Péter (22 pont, 4 pattanó), Csendes Péter (17 pont, 6 pattanó, 10 gólpassz, 5 szerzett labda), Schöll Richárd (14 pont, 8 pattanó) trió fémjelezte SKC akart, amely sima győzelemmel térhetett haza.

MVM-OSE Lions U20 - Kaposvári KK U20   59-79

A KTE-hez hasonlóan az elejétől a végéig vezetett a Paár Márk (40 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) és Puska Bence (10 pont, 8 gólpassz, 4 szerzett labda) húzta Kaposvár, amely szintén nagyobb izgalmak nélkül nyert. Az OSE Ungvárai Zalán (21 pont, 6 pattanó) vezetésével mindent megpróbált a harmadik negyedben, de nem tudott érdemben közelebb kerülni ellenfeléhez a fordulás után sem.

SZEDEÁK U20 - Egis Körmend U20   69-85

A harmadik negyed végéig nagyszerűen tartotta magát a Tráser Nándor Zoltán (12 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda), Csornai Csaba (15 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Bella Ádám (18 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Szedeák. Addig is vezetett az Andrich Clemens Habel (15 pont, 12 pattanó, 4 szerzett labda) és Kiss Mátyás (25 pont, 4 pattanó) fémjelezte címvédő, de ezt követően döntötte el végleg a mérkőzés sorsát.

Pécsi VSK-VEOLIA U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20   64-55

Az első percekben fej-fej mellett haladt a Harka Szabolcs (14 pont, 7 pattanó) húzta Pécs és a Lakatos Zsombor (11 pont, 6 pattanó) és Verba Szabolcs András (13 pont, 4 pattanó) által fémjelzett Nyíregyháza. Ezt követően 10 pont körüli előnyt épített ki a házigazda, amit végig meg tudott tartani.

Szolnoki Olajbányász U20 - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20   78-72 hosszabbítás után

A hétközi forduló messze legizgalmasabb találkozóját játszotta egymással a Horváth Natan (13 pont, 5 pattanó) és Kovács Levente Hetény (13 pont, 5 gólpassz) vezette Falco, valamint az otthon játszó, leginkább Gilszki Erik által húzott Szolnok. Az első negyedben vezetett csak nagyobb előnnyel a Falco, de a Szolnok visszakapaszkodott, és végig fej-fej mellett haladtak a felek. A rendes játékidő végén Sövegjártó Ábel György egyenlített (63-63), de a ráadásban Gilszki révén meglépett az Olajbányász, és nem is engedte már ki a kezéből a vezetést.

17. forduló

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - Szolnoki Olajbányász U20   64-70

A hétvégi forduló legszorosabb összecsapását is a Szolnok játszotta, melynek legjobbjai ezúttal Csornai Bence (18 pont, 7 pattanó), Gilszki Erik (6 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) és Abraham Arabo (10-10 pont és pattanó) voltak. A vendégek két és fél negyedig magabiztosan vezettek, amikor átvette az irányítást a Czermann Patrik Ákos (11 pont, 17 pattanó) fémjelezte DEAC. A hajdúságiak a harmadik felvonás végén és a negyedik elején vezettek, majd visszavette előnyét a Szolnok, és végül nyert is.

Zalakerámia ZTE KK U20 - MVM-OSE Lions U20   102-66

A második negyed végén még ott volt ellenfele nyakán az ezúttal is Ungvárai Zalán (31 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) húzta OSE. Ezt követően azonban nagyon kinyílt az olló, a Simó Bence (40 pont, 6 pattanó), Szalay Domonkos (12 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Makkos Dávid (12 pont, 11 pattanó) és Csuti Kornél (18 pont, 4 pattanó) vezette zalaegerszegiek pedig tükörsimán nyertek.

Kaposvári KK U20 - SZEDEÁK U20   89-59

A Balogh Szilárd (13 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz), Tráser Miklós László (14 pont) és Tráser Nándor Zoltán (9 pont, 13 pattanó, 3 blokk) vezette szegediek nagyjából 8 percig tudtak egyenrangú ellenfelei lenni a Kaposvárnak. Ezt követően a Paár Márk (32 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Hajduk Attila Dominik (13 pont, 7 pattanó) és Fehér Benjamin (15 pont, 4 pattanó) húzta somogyiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, és nagyarányú sikert arattak.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Pécsi VSK-VEOLIA U20   93-56

A Tóth Balázs (13 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda), Botka Botond (21 pont, 4 szerzett labda), Takács Erik (8 pont, 13 pattanó, 4 blokk), Tóth Barna (18 pont) és Ivkovic Milán (17 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezette KTE második eheti meccsén is rajt-cél győzelmet aratott. A Pécs legjobbja Hőgye Péter (14 pont, 4 pattanó, 7 szerzett labda) volt.

Sopron KC U20 - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20   58-81

Csak az első néhány percben állt jobban ellenfelénél a Csendes Pétert ezúttal nélkülöző, Schöll Richárd (19 pont, 7 pattanó) húzta Sopron. Ezt követően végig a Kovács Levente Hetény (9 pont, 8-8 pattanó és gólpassz), Takács Zsolt (17 pont, 7 pattanó), Sövegjártó Ábel György (16 pont, 8 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda), valamint Németh Bálint Péter (17 pont, 5 pattanó) fémjelezte Falco állt jobban. Bár a hazaiak próbálkoztak felzárkózással, a végére nagy lett a különbség a két gárda között.

Egis Körmend U20 - Atomerőmű SE U20   103-65

A címvédő listavezető továbbra sem tud hibázni: ezúttal Herczeg Kristóf (20 pont, 12 gólpassz) és Nagy Péter (19 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) kiváló, valamint Kenéz Csaba (11 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz), Kiss Mátyás (15 pont) és Takács Kristóf (12 pont, 8 pattanó) jó játékára alapozva verte végig vezetve az ASE-t. A vendégek legjobbja Géringer Gergő (16 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) volt.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Alba Fehérvár U20   44-84

Az első negyedben még jól tartotta magát a Nyíregyháza, melynek legjobbja Kazsuk Botond (6-6 pont és pattanó) volt. Az ezt követő három felvonást viszont simán hozta a Kass Balázs (16 pont, 4 gólpassz) és Milos Poleksic (17 pont, 4 pattanó) vezette Alba, amely összességében rendkívül magabiztos győzelmet aratott.

A Sopron és a Pécs 1-1, a DEAC és a Szedeák pedig 2-2 vereséget könyvelt el, míg az előttük állók közül csak a Falco botlott, de így is harmadik. Ez azt is jelenti, hogy a hatodik helyen álló KTE (11-6) mögött már 3 vereséggel áll a hetedik DEAC KA (8-9), ez pedig elég nagy távolságnak tűnik 9 fordulóval a vége előtt - főleg úgy, hogy a negyedik, még országos döntőt érő helyen álló Alba (12-5) még távolabb van a hajdúságiaktól.