U20: A Sopron legyőzte az OSE-t
20
2021
2021. november 20.  |  16:19
Egyetlen meccset játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában - nem született meglepetés, a Sopron legyőzte az oroszlányiakat. A piros B csoportban ma este rangadót rendeznek Pécsett, ahova a listavezető Óbudai Kaszások látogat. A zöld csoportban pedig két hibátlan csapat van a mezőnyben.

14. forduló

MVM-OSE Lions U20 - Sopron KC U20 57-67 (19-23, 7-15, 8-22, 23-7)

Másfél negyedig gyakorlatilag teljesen kiegyenlített mérkőzés folyt a pályán, a következő másfél felvonásban viszont nagy különbség volt a Schöll Richárd (18 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz), Csendes Péter (10 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda) és Tabajdi Tege (10 pont, 11 pattanó) vezette soproniak javára, akik itt el is döntötték a találkozó sorsát. A záró felvonást 16 ponttal megnyerte ugyan a Szabadfi Márk (17 pont, 9 pattanó) és Ungvárai Zalán (23 pont, 5 pattanó) fémjelezte OSE, de így is csak 10 pontra tudott visszajönni (57-67).

A tabellán jelenleg a 9-0-val a címvédő Egis Körmend U20 áll az első helyen, mögötte pedig a zsinórban 6 győzelmet arató Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 tartózkodik. A harmadik helytől lefelé nagy a küzdelem, hiszen egyetlen vereség választja el a harmadik helyezett Kaposvári KK U20-at és a negyedik Szolnoki Olajbányász U20-at a mögöttük lévő DEAC KA U20-tól, a Soprontól, az Alba Fehérvár U20-tól és a KTE-Duna Aszfalt U20-tól. A kilencedik helyezett PVSK-VEOLIA U20 5-5-tel szintén nincs még nagy hátrányban a legjobb négyhez és az ezzel járó országos döntőhöz képest. A 10. helyezett Szedeák U20-tól (3-6) kezdve lefelé viszont komoly formajavulást kellene bemutatnia bármelyik együttesnek ahhoz, hogy beleszóljon a Top4-be.

A piros csoportban az Óbudai Kaszások U20 az egyetlen hibátlan csapat a mezőnyben (7-0), és ma este komoly rangadót játszik a negyedik pozíciót elfoglaló NKA Pécs U20 (5-2) otthonában. A MAFC U20 és a Budapesti Honvéd U20 állnak a második és a harmadik helyen egyaránt 7-1-es mutatóval. Amennyiben a Kaszások ma győzni tud a mecsekajlaiak ellen, akkor lesz egy kis szakadás az első három csapat mögött, de 7-8 lejátszott mérkőzés után azért még nem alakultak ki olyan különbségek, amelyekből komoly következtetéseket érdemes levonni.

A zöld csoportban egyelőre úgy tűnik, hogy az Újpest-MT U20 (7-0) és a SMAFC U20 (7-0) vetélkedhetnek az egyetlen országos döntős pozícióért. Bár még itt is nagyon korai ítéletet mondani az erőviszonyokról, de a harmadik helyen álló Elite Basket (5-2) még nem játszott egyik listavezetővel sem, a negyedik DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20 viszont úgy áll 4-2-vel, hogy pont az első kettőtől kapott ki - a SMAFCtól otthon (73-85), az Újpesttől pedig idegenben simán (75-53).