U20: Az Alba a Szolnok ellen, a Pécs Sopronban nyert rangadót
24
2021
2021. október 24.  |  17:35
Hét mérkőzést játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A címvédő és listavezető Egis Körmend továbbra is hibátlan nyíregyházi sikere után, a Kaposvár és a Falco sem hibáztak, az Alba viszont nagy rangadót nyert meg a Szolnok ellen, a Pécs pedig egy kifejezetten jó mérkőzésen verte a Sopront. Lássuk a forduló történéseit!

7. forduló

Kaposvári KK U20 - DEAC KA U20 85-69 (26-18, 26-15, 14-19, 19-17)

A Paár Márk (34 pont, 9 pattanó, 8 eladott labda), Puska Bence (16 pont, 12 pattanó, 11 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda) és Hajduk Attila Dominik (15 pont, 8 pattanó) vezette Kaposvár az első negyed végén, illetve a második elején eldöntötte a maga javára az összecsapás sorsát. A Kiss Kolos (18 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda) húzta debreceniek a második felvonás második felében még megpróbáltak kapaszkodni, de a félidő végére elfáradtak, onnan pedig már nem volt visszaút számukra.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Szedeák U20 84-51 (27-10, 13-11, 24-19, 20-11)

Az első negyed közepétől kezdve az történt a pályán, amit a Takács Erik (17 pont, 10 pattanó), Botka Botond (13 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda) és Ivkovic Milán (13 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte kecskeméti együttes akart, nem volt kérdés a győztes kiléte. A vendég Szedeáknál Csornai Csaba (14 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) és Lőrincz Bálint (11 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak.

MVM-OSE Lions U20 - Atomerőmű SE U20 102-67 (35-14, 23-14, 24-22, 20-17)

A forgatókönyv ugyanaz volt, mint a kecskeméti mérkőzésen, csak itt még nagyobb előnyt alakított ki magának a félidőre a hazai együttes, leginkább Szabadfi Márk (26 pont, 4 pattanó), Ács Szilveszter (19 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda), Ungvárai Zalán (22 pont, 6 pattanó) és Vasi Bence (10 pont, 9 pattanó) révén. A paksiak Géringer Gergő (30 pont, 18 pattanó, 3 blokk, 5 szerzett és 6 eladott labda) vezetésével a második félidőt kiegyenlítetté tudták tenni, de a meccset szorossá nem.

Alba Fehérvár U20 - Szolnoki Olajbányász U20 82-77 (20-21, 20-16, 24-15, 18-25)

A szoros első felvonást még megnyerte a Fodor Máté (16 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda), Sebők András (7 pont, 6 pattanó, 9 gólpassz), Csornai Bence (18 pont) és Abraham Arabo (15 pont, 7 pattanó) vezette szolnoki alakulat. A középső két negyed aztán a Balsay Ádám (22 pont, 8 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Kass Balázs (16 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz), Dallos Bence (17 pont) és Góbi Marcell (14 pont, 5 pattanó) húzta hazaiaké volt, akik 12 pontos előnnyel vághattak neki a záró felvonásnak. A Szolnok többször is visszajött 3 pontra az utolsó negyedben, de nem tudta megfordítani az állást, győzött az Alba.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 65-106 (15-31, 16-24, 17-23, 17-28)

Végig irányította a találkozót a Falco, amely Horváth Ádám (21 pont), Sövegjártó Ábel György (13 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Horváth Natan (14 pont, 7 pattanó), Takács Zsolt (15 pont, 4 pattanó) és Kovács Levente Hetény (11 pont, 4 gólpassz) révén nagyon sima sikert aratott. A ZTE-nél Makkos Dávid (21 pont, 9 pattanó, 6 eladott labda) nagyon kiemelkedett a többiek közül, de kevés segítsége akadt.

Sopron KC U20 - PVSK-VEOLIA U20 75-79 (20-30, 22-15, 17-18, 16-16)

Nagyszerűen kezdett Hőgye Péter (14 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Bor Sándor (12 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda) és Goldring Gergő (21 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) révén a pécsi együttes, amely 10 pontos előnyt épített ki magának 10 perc alatt. A leginkább Schöll Richárd (27 pont, 17 pattanó), Vámosi Dávid (19 pont, 6 pattanó, 7 szerzett és 4 eladott labda) és Tóth Dániel (6 pont, 11 gólpassz, 5 eladott labda) játékára építő Sopron a második negyedben már fordított, de a nagyszünetben és a harmadik negyed végén is a Pécs állt jobban. A záró játékrész annyiban volt más, mint az ezt megelőző kettő, hogy a mecsekaljaiak ugyan ellépni nem tudtak, de egy pillanatra sem adták át a vezetést a vendéglátónak, így egy jó és izgalmas találkozón verték a Sopront.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Egis Körmend U20 64-93 (12-33, 13-22, 20-13, 19-25)

Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, így összességében nagyon sima sikert aratott a továbbra is veretlen, listavezető, címvédő Körmend, amelyben Herczeg Kristóf (25 pont, 6 pattanó) és Dunai Zétény Péter (22 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak. A Szenti Mátyás (6 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz) és Lakatos Zsombor (16 pont, 8 pattanó) vezette nyíregyházi alakulat a fordulás után már kiegyenlített küzdelmet folytatott a vasiakkal, meg is nyerte a második félidőt, de nem tudta megszorítani ellenfelét.