A Bajai NKK nyerte a leány junior B döntőt
23
2021
2021. május 23.  |  12:11
A héten a CAMUGO Sportlab Kosárlabda Csarnokban megrendezték a leány junior országos bajnokság B döntőjét.

A keddi nap első negyeddöntőjében szoros első félidőt követően a 24. percben még a Baa Dominika (34 pont, 11 pattanó, 6 szerzett és 4 eladott labda), Zsámár Panna (17 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) és Csuha Patrícia (4 pont, 7 pattanó, 3 szerzett labda) vezette Kanizsai Vadmacskák csapata állt jobban 5 ponttal (52-47). Itt azonban jött egy 11-0-s roham a Dobó Lilla (22 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz, 7 eladott labda), Tóth Friderika Luca (19 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Homonyik Dorka (14 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), Karsai Zsóka (6 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda) és Csegény Csenge (9 pont, 5-5 gólpassz és szerzett labda, 6 eladott labda) fémjelezte Nyíregyházi Kosársuli részéről (52-58). Az ebben a periódusban összeszedett hátrányt a negyedik negyed elején ledolgozta a Kanizsa (66-66), és a 38. percre fordulva is csak egy pont volt a különbség a két gárda között (70-71), de a végjátékot jobban bírta a Nyíregyháza (72-79).

A második negyeddöntő jóval simábban alakult: a Ferenczi Kata (16 pont, 17 pattanó), Bogdán Réka Anna (19 pont), Mihály Emma (12 pont, 7 gólpassz) és Geleta Fanni (5 pont, 11 pattanó) húzta Széchenyi KA az első félidőben 17 pontos előnybe került (37-20), amit nem is engedett már ki a kezéből. A leginkább Ugrics Blanka (13 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) és Raffay Dóra (14 pont, 4 eladott labda) kosaraira építő Dávid Kornél KA a második félidőt kiegyenlítetté tette, de nem volt esélye a fordításra (69-52).

A Bajai NKK az első negyed második felében bemutatott jó játékának, illetve a Tamás Gréta (40 pont), Renkus Eugénia (11 pont, 15 pattanó, 5 gólpassz), Szabó Dóra (11-11 pont és pattanó), Pálfi Veronika (6 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett labda) négyesnek köszönhetően nyerte a harmadik negyeddöntőt (73-61). A Sitku Zsuzsanna (20 pont, 18 pattanó, 4 blokk) és Szomszéd Csenge (7 pont, 7 pattanó) vezette Darazsak Sportakadémia/A harcolt, küzdött a második félidőben, de hat pontnál közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez.

Az utolsó keddi mérkőzésen lényegében végig kiélezett küzdelmet vívott egymással a Darázsi Dóra (8 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Strbik Fanni Flóra (10 pont, 4 pattanó) és Szilvási Kincső (9 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda) vezette Török Flóris-Törekvés SE, valamint a Szemerszki Mária (21 pont, 11 pattanó), Földi Boglárka (12 pont, 14 pattanó, 6 eladott labda) és Borbély Blanka (9 pont, 12 pattanó, 7 eladott labda) fémjelezte Miskolci SI Vadmacskák alakulata. Az első három negyed során 6 pont volt a legnagyobb különbség a két fél között, még a második negyed legelején vezettek ennyivel a miskolciak, de ezután fej-fej mellett haladt a két gárda. A 35. percben lépett meg egy kicsit a Török Flóris (47-40), de még innen is volt visszaút a Vadmacskáknak, hiszen az utolsó két percre egyetlen pontos fővárosi előnnyel fordultak a felek (51-50). Itt azonban már nem esett több kosár, ami azt jelentette, hogy hatalmas csatában jutott a legjobb négy közé a Törekvés.

Az első csütörtöki mérkőzés az 5-8. helyért rendezett keresztjátékban tükörsimán alakult: a Szőke Cintia Fanni (18 pont, 6 gólpassz, 9 eladott labda), Markó Vivien Sára (14 pont, 4 eladott labda) és Raffay Dóra (13 pont, 4 pattanó, 6 eladott labda) vezette Dávid Kornél KA nem tudta felvenni a versenyt a Kanizsai Vadmacskákkal (123-62). A győztesnél Baa Dominika egy egészen ritka statisztika számsort, quadruple-duplát ért el (38 pont, 13 pattanó, 10 gólpassz, 11 szerzett labda, 67 VAL), de rajta kívül Füredi Linda (19 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz, 5 szerzett labda), Zsámár Panna (17 pont, 5 pattanó, 8-8 gólpassz és szerzett labda), Szórád Anna (19 pont), Horváth Lili (12 pont) és Bánhegyi Dorina (8 pont) is nagyon hasznosan játszottak.

A másik 5-8. helyért vívott csütörtöki találkozón három negyedig a Sitku Zsuzsanna (17 pont, 13 pattanó, 8 blokk) és Erdélyiová Alexandra (17 pont, 5 pattanó) vezette Darazsak Sportakadémia/A akarata érvényesült, amely itt megszerzett előnyéből jól gazdálkodott, így győzött (56-43). A két nappal korábban nagy csatában, egyetlen ponttal vereséget szenvedő, ezúttal Balla Emese (6 pont, 5 pattanó), Szemerszki Mária (11 pont) és Mila Vukicevic (7 pont, 4 szerzett labda) húzta Miskolci SI Vadmacskák a záró 10 percet ugyan 8 ponttal megnyerte, de ezzel csak kozmetikázni tudott a végeredményen.

Az első elődöntő első negyedét 20-7-re nyerte, majd előnyét a harmadik felvonásban még tovább növelte a Ferenczi Kata (16 pont, 10 pattanó, 3 blokk), Bogdán Réka Anna (11 pont, 4 pattanó), Geleta Fanni (6 pont, 11 pattanó) és Bene Réka (9 pont, 5 pattanó) vezette Széchenyi KA, amely 17 pontos előnnyel fordult az utolsó 10 percre (34-51). Nagy hajrába kezdett a Dobó Lilla (24 pont, 5 pattanó), Tóth Friderika Luca (12 pont) és Lukács Panna (6 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda) fémjelezte Nyíregyházi Kosársuli, amely az utolsó percben Lukács hármasával egyetlen pontra zárkózott (53-54). A mérkőzésbe azonban már csak Bogdán két büntetője fért bele, így a győri együttes jutott a fináléba (53-56).

A második elődöntő első negyedét 9 ponttal megnyerte a Török Flóris-Törekvés SE (20-29), melynek legjobbjai ezen a napon Szilvási Kincső (24 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett és 9 eladott labda), Darázsi Dóra (15 pont, 5 pattanó), Mohos Eszter (9 pont, 7 gólpassz, 5 eladott labda) és Rivasz Petra (10 pont, 5 pattanó) voltak. A másik három játékrész során azonban inkább a Bajai NKK akarata érvényesült, amely végül 9 ponttal (80-71) nyerte az összecsapást Tamás Gréta (40 pont, 5 szerzett labda), Renkus Eugénia (9 pont, 15 pattanó, 5 eladott labda), Szabó Dóra (7 pont, 9 pattanó) és Pálfi Veronika (14 pont) vezetésével.

Tegnap a 7. helyért rendezett találkozón szoros volt az első félidő, a 12 ponttal megnyert harmadik negyeddel viszont eldöntötte a mérkőzést a maga javára a Földi Boglárka (16 pont, 12 pattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk), Borbély Blanka (13 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Szemerszki Mária (17 pont) és Balla Emese (8 pont, 6 pattanó) vezette Miskolci SI Vadmacskák együttese. Az utolsó 10 percet ugyan megnyerte a Szőke Cintia Fanni (18 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Ugrics Blanka (5 pont, 8 pattanó) jó teljesítménye mellett Raffay Dóra pontjaira (16 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) építő Dávid Kornél KA, a meccset viszont elvesztette (53-64).

Az 5. helyért megtartott összecsapást elképesztő hullámzások jellemezték: az egyik negyedben az egyik, a másik negyedben pedig a másik együttes volt sokkal jobb ellenfelénél. A rendes játékidő utolsó felvonásában például 15 pontos hátrányból kellett felállnia a Baa Dominika (41 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 10 szerzett és 4 eladott labda), Zsámár Panna (21 pont, 5 gólpassz, 6 szerzett és 4 eladott labda), valamint Füredi Linda (18 pont, 10 pattanó, 6 szerzett labda) vezette Kanizsai Vadmacskáknak, akik meg is tették ezt, Füredi duplájával kiegyenlítettek a legvégén (84-84). A lélektani fölény azonban nem ért győzelmet, mert ahogy a két korábbi páratlan játékrészben, úgy a ráadásban is sokkal jobb volt a Darazsak Sportakadémia/A, amely 19-2-re hozta a hosszabbítást, így végül 103-86-ra nyert. A soproniaknál még Baa csütörtöki teljesítményénél is jobbat hozott Sitku Zsuzsanna (32 pont, 24 pattanó, 7 blokk, 4 eladott labda, 69 VAL), akinek volt segítsége is Erdélyiová Alexandra (28 pont, 5 eladott labda), Szomszéd Csenge (10 pont, 14 pattanó, 4 eladott labda), Kovács Léna (18 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda) és Konkoly Nóra Lilla (7 pont) személyében.

A bronzmeccsen három negyedig úgy tűnt, hogy semmilyen gondja nem lesz a Török Flóris-Törekvés SE-nek, hiszen a Szilvási Kincső (13 pont, 11 pattanó), Darázsi Dóra (8 pont, 10 pattanó, 5 blokk), Strbik Fanni Flóra (12 pont, 8 pattanó), Mohos Eszter (10 pont, 5-5 pattanó, gólpassz és eladott labda), illetve Ferenczi Lívia (7 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz) vezette fővárosiak többször is vezettek 16 ponttal, és 30 perc után 10 pont volt az előnyük (36-46). A végjátékban hatalmasat küzdött a Dobó Lilla (17 pont, 9-9 pattanó és gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Karsai Zsóka (10 pont) és Homonyik Dorka (7 pont, 5 pattanó) fémjelezte Nyíregyházi Kosársuli, volt is lehetősége az egyenlítésre és a vezetés átvételére az utolsó percben. 54-55-nél azonban nem sikerült betalálnia a nyíregyháziaknak, így végül a Törekvés lett a harmadik a B döntőben (54-56).

A fináléban az első negyedet még 21-13-ra megnyerte a Geleta Fanni (12 pont, 9 pattanó), Bogdán Réka Anna (10 pont, 8 pattanó) és Bognár Kinga (8 pont, 3 pattanó) vezette Széchenyi KA. A Bajai NKK által 34-8-ra megnyert második felvonás azonban döntőnek bizonyult, miután a második félidőben kiegyenlített volt a játék (48-67). A szombati napon Renkus Eugénia (17 pont, 18 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Tamás Gréta (18 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Szabó Dóra (6 pont, 13 pattanó), Pálfi Veronika (10 pont) és Szakony Kata (11 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette bajaiak ezzel megnyerték a leány junior országos bajnokság B döntőjét, és megszerezték a 9. helyet.