Bár Völgyi Péter együttese az első negyed végén még eggyel vezetett, a folytatásban átvette az irányítást, és fokozatosan növelte a különbséget a Basket Landes, amely végül magabiztos győzelmet aratott.
Musa találatával a Landes szerzett vezetést a mérkőzés elején, innentől pedig felváltva estek a kosarak mindkét oldalon. Előbb Grigalauskyte egalizált, majd Ewodo és Westbeld is feltett 2-2 pontot a táblára. Ezután Droguet faulttal együtt dobott kettest, majd a plusz egyet is a helyére küldte, sőt, a következő támadásból egy újabb ziccert is jegyzett, mielőtt Westbeld révén ismét betalált a DVTK, Marie Pardon duplája után azonban időt kért Völgyi Péter (11-6). A rövid szünet után Lacan kosarára Miklós Melinda felelt ziccerrel, Westbeld pedig bevágott egy hárompontost. Hasonlóképpen folytatódott a mérkőzés, egy francia kettesre diósgyőri hármas érkezett válaszul Miklós Melindától, ezzel egy pontra csökkentette a különbséget a DVTK (15-14). Sőt, Ginzo nagyot küzdött a festékben egy dupláért, majd Smuda is betett egyet a közösbe, így ekkor már a magyar csapat állt jobban (15-18). Macquet büntetőivel közelített a Landes, és bár a végén a franciák még bedobtak egy nagyon távoli hármast, a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy időn túl született a kosár, így tíz percnyi játék után a DVTK vezetett (17-18)!
Wojta kettőből egy büntetőt értékesített a második felvonás kezdetén, amelyhez Djekoundade, majd Macquet is hozzátett egy-egy duplát, így egy perc alatt fordított a Landes (22-18). Itt sem álltak meg a franciák, négy újabb pontot szereztek, mielőtt Westbeld egy kis időre megállította a futást. Ezután Musa duplájára Grigalauskyte felelt hasonlóképpen, majd utóbbi egy újabb találatot is jegyzett. Massey kosara után pedig Lelik Réka állhatott a vonalra, a válogatott játékos pedig mindkét kísérletét értékesítette, ám mivel a túloldalon Pardon is betalált, ismét időt kért Völgyi Péter (32-26). Massey a rövid megbeszélés után is sikerrel járt mezőnyből, míg Westbeld a büntetővonalról volt eredményes, a félidő pedig Dechanoz és Grigalauskyte kosaraival ért véget (36-30).
Bekezdett a Landes a harmadik negyedben, Droguet gyors öt pontját követően már tíz egység feletti előnyben voltak a franciák, jött is az újabb miskolci időkérés (41-30). Bő négy perc telt el a negyedből, amikor Kányási Veronika triplájával a DVTK is feliratkozott a táblára, azonban erre a túloldalon zsinórban tizenegy egységgel felelt a Landes, mielőtt Kányási egy ziccerrel megállította a futást (52-35). Sajnos a negyed hátralévő része is a franciáknak sikerült jobban, akik harminc pernyi játékot követően húsz ponttal vezettek (59-39).
A záró etap első perceiben megragadtak a csapatok a húsz pont körüli különbségnél, hol a Landes tudott egy kosárral távolabb kerülni, hol a Diósgyőr „nézett be” húsz alá, de féltávnál ismét ezt a különbséget regisztrálhattuk (69-49). A hátralévő időben sem változott a játék képe, ha az egyik fél betalált, arra a másik mindig tudott válaszolni, így maradt a húszpontos differencia a végső dudaszó pillanatáig, a mérkőzést magabiztosan nyerte a francia csapat (79-59).
Basket Landes - DVTK-HUNTHERM 79-59 (17-18, 19-12, 23-9, 20-20)
Euroleague Women 25-26
Mont de Marsan, Espace Francois Mitterrand
PERLIC, Nikola (CRO) BOWE, Josh (GBR) DOTSENKO, Oleksandr (LUX) (PIZIO, Fabrizio)
Basket Landes: Pardon 4, Droguet 14/3, Musa 12, Ewodo 2, Massey 4. Csere: Wojta 5, Djekoundade 10, Macquet 10, Dechanoz 5/3, Lacan 13/6, Bussiere -, Uriarte -
DVTK HUNTHERM: Aho N. 4, Lelik 5, Grigalauskyte 8, Westbeld 13/3, Toman P. 2. Csere: Miklós 7/3, Kányási 10/6, Ginzo 6, Takács 2, Smuda 2, Aho T. -
Fotó - FIBA