Férfi NB I. A csoport, rájátszás az 1-8. helyért- 2022/2023
Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
dr. Mészáros Balázs, Makrai Márton, Lengyel Ádám József (Farkas Zoltán)

Hazai edző nyilatkozata
Szarvas Gábor : Egyetértek Norbival, valóban – a tét nagyságához képest – elég kemény csata volt, nyilván mindenki presztízst csinált a mai mérkőzésből – mind a Kecskemét, mind mi. Ahhoz képest hogy csak az ötödik helyért megy a keresztjáték, én azt gondolom egy kemény mérkőzés volt, amit elég sokáig a Kecskemét irányított, de megmondom őszintén meg sem fordult a fejemben hogy mi ezt a mérkőzést el fogjuk veszíteni – amit a csapatnak is mondtam. Türelmesek voltunk, úgy érzem fizikálisan tudtuk a mérkőzést a magunk javára fordítani: ők a végén hibáztak bele a végjátékba, mi pedig tudtuk az erényeinket a pályán érvényesíteni a támadási oldalon, illetve előre léptek a csapat fő karakterei – gondolom itt Auston Barnesra, Bojan Szuboticsra, Révész Ádám szívére, illetve hát a mellettem ülő top talentre, Lukács Norbertre is. Nem tudom, hogy meddig fog tartani az edzői karrierem, lehet hogy egy hónapig, lehet hogy évekig, de most úgy érzem én vagyok a legszerencsésebb ember a Földön, hogy ilyen szívvel rendelkező játékosokkal játszhattam le az első hivatalos élvonalbeli mérkőzésemet vezetőedzőként, úgyhogy csak hálával tartozom ezeknek a játékosoknak, nagyon büszke vagyok az Olajbányászra.

Vendég edző nyilatkozata
Forray Gábor : Mindenekelőtt szeretné gratulálni az Olajnak, hogy sikerült megszerezniük a győzelmet. Nehéz most bármi okosat mondani, egy sokkal jobb csapatnak az otthonában 37 percig vezettünk, kontrolláltuk a mérkőzést, gyakorlatilag a mi szánk íze szerint alakultak a dolgok, az utolsó pár percre viszont előjöttek azok a gyerekes dolgaink, amik miatt nem a legjobb négy között vagyunk hanem itt. Tulajdonképpen az első félidőben domináltuk a lepattanókat, azért tudtunk vezetni és kontrollálni a mérkőzést, ezen felül a védekezésünk is megfelelő volt. A végén a támadó lepattanókat jobban szedte az Olaj – négyet-ötöt is szedtek ebben a periódusban – és ilyen második szándékos helyzetekben a kosárlabda Istene megbünteti azokat, akik ezeket nem szedik le, és hát természetesen ilyenkor be is dobják a triplákat. Az az érdekes, hogy igazából ezeket nem azok dobták be, akik brutális shooterek, a Durham például nem kifejezett shooter, ma extra napja volt. Gratulálok nekik, végig dolgoztak, nem adták fel, hajtottak, míg mi kicsit keserű szájízzel játszottunk. Hazamegyünk, és a szokásos ritmusunkban fel fogunk készülni a következő mérkőzésre. Hasonló – fizikális, kemény – mérkőzésre számítok, még nem dőlt el semmi, 1-0 az állás, szeretnénk nyerni és megpróbálunk szépíteni.

Hazai játékos nyilatkozata
Lukács Norbert : Szerintem egy nagyon kemény fizikális mérkőzés volt a mai, mindkét csapatnak voltak kisebb kihagyásai, de a vége felé tudtuk kontrollálni a meccset, hiszen a negyedik negyed elején még a Kecskemét vezetett, de a mérkőzés felé volt egy nagyon jó periódusunk, és ott fordítani tudtunk. Nagyon örülünk a győzelemnek, célunk pedig hogy a következő két mérkőzésen is ilyen eredményt érjünk el.

Vendég játékos nyilatkozata
Kemal Karahodzic : Először is szeretnék gratulálni a Szolnok csapatának. Úgy gondolom 38 percig kontrolláltuk a mérkőzést, az utolsó 2 percben viszont nem védekeztünk elég jól, amiből a Szolnok szerzett pár támadó lepattanót, amit hárompontosokká értékesítettek, és ez volt a kulcsa a győzelmüknek. Most van egy pár napunk felkészülni a hazai mérkőzésre, és bízom benne ha a mai energiát és hozzáállást magunkkal tudjuk vinni arra a meccsre, meg tudjuk nyerni azt a mérkőzést.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Roland
Összesen 5 83 18 30 60 2 4 50 12 31 39 32 65 49 7 11 64 26 11 37 2 11 22 18 25 0 3 117 200

Botond
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás