(21-10, 21-11, 28-16, 14-26)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Praksch Péter Árpád, Csabai-Kaskötő Brigitta, Sörlei Attila (Téczely Tamás)

Hazai edző nyilatkozata
Gasper Potocnik : Gratulálok a fiúknak a ma estéhez. Ahogy Gelvis említette, uraltuk a meccset, csaknem teljes 40 percen át. Elsősorban védekezési oldalon, amit mindig is hangsúlyozok! Hoztuk a lepattanókat és így könnyebb volt támadást építeni. Még egyszer, gratulálok a csapatnak és köszönetem fejezem ki mindazoknak, aki egy nehéz vereség után is hisznek bennünk! Újságírói kérésre, hogy értékelje a 2021-es évet és tekintsen előre 2022-re, Gasper Potocnik elmondta: Mindezek előtt boldog új évet kívánok mindenkinek! Azt gondolom, mindenképp elégedettnek és büszkének kell lennünk az elmúlt esztendőre. Rengeteg munka van benne, s nem csak a játékosok részéről. Az egész klub sokat tett, az edzői stáb, az orvosi, a klubvezetés, az adminisztráció, mindenki! Csakis ennek köszönhetjük, amit elértünk és ahol ma tartunk. Sok feladat és munka áll előttünk, kihívásokkal teli időszak. Nem lesz könnyű! Rendkívül kiélezett és szoros mérkőzések várnak ránk, ahol minden egyes meccs sokat fog számítani. Hiszem, hogy csak rajtunk múlik! Ha készek vagyunk keményen dolgozni, koncentrálni, jobban, mint mások, és hajlandók vagyunk több erőfeszítésre, mint mások, akkor csodás pillanatokat fogunk megélni, nem pedig nehezeket!

Vendég edző nyilatkozata
Mijovic Petar : Elismerés és gratuláció az Olajnak! Remekül játszottak. Számítottunk rá, hogy a szegedi útjukat követően ilyen keményen jönnek ki. Pontosan ez történt. Erre csak az első percekben volt válaszunk. Majd a 12-13. perctől kezdve nem alkalmazkodtunk jól ehhez a felerősödő védelemhez és agresszivitáshoz. Alulmaradtunk a lepattanókkal és az ellenfelünk lerohanásaiban. Egy ilyen tapasztalt csapat, mint az Olaj, pontosan tudja, hogyan kell ezt büntetni. Természetesen ez egy rossz mérkőzés volt számunkra, de azt kell mondjam, semmi különös nem történt. A Szolnok hazai pályán egyértelmű esélyesnek számít, s ahogy Ken mondta, sokat és keményen dolgozunk, jó úton járunk. Ebből meríthetünk és optimistán tekinthetünk az előttünk álló 11 mérkőzésre. Amit az elmúlt pár hétben láttam amagyar bajnokságból, az azt mutatja, hogy nagyon kemény küzdelmek sora, ahol soha nem lehet előre biztosra venni az eredményt. Minden mérkőzés egy külön fejezet. Mi folytatjuk a munkát és legjobb tudásunk szerint felkészülünk a Sopronra.

Hazai játékos nyilatkozata
Gelvis Solano : Most végre 40 percen át kosárlabdáztunk. Túlnyomó részt jól. Volt már, hogy 30-32 percig tudtunk jól játszani, de ez most több volt. Nagy lendülettel és elsősorban jó védekezéssel kezdtünk, amiből hatékonyan építettük fel a gyors támadásokat is. Köszönjük a szurkolóinknak a remek hangulatot! Boldog új évet kívánunk!

Vendég játékos nyilatkozata
Kendrick Brown : Elsőnek gratulálni szeretnék a Szolnoknak a ma esti győzelemhez! Remek csapat, azt kaptuk, amit vártunk. Egy tapasztalt, jó ellenfelet. Ami minket illet, örömmel tölt el, ahogy haladunk, még ha ma a kevesebb tapasztalatunknak köszönhetően alul is maradtunk. Az eredményjelző egy dolog, mindemellett azt kell mondjam, jó irányba haladunk. Nincs sok rutinunk abban, hogyan kell ilyen sűrű és terhelt időszakot jól hozni, és hogy tartsuk meg győztes mentalitásunkat. DE! Tanulunk és ez a ma esti meccs is egy lecke volt a sorban. Természetesen nyerni akartunk, de a kosárlabda már csak ilyen. Egyik pillanatról a másikra kell hozni döntéseket, egyik jó, a másik eladott labdához vezet. Ebben nekem is volt részem ma este. Megyünk tovább és készülünk a következő ellenfélre.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 2 -6
Összesen 5 84 19 29 66 0 0 0 11 23 48 30 52 58 13 20 65 22 4 26 12 16 19 17 28 1 0 123 200

Milán Róbert
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás