Feszült mérkőzésen a végén hagyta állva a Győr a DKKA-t
21
2024
2024. október 21.  |  07:46
Weronika Telenga és Dubei Debóra találataival másfél perc alatt 6-0-ra lépett el a Győr, mely két idegenbeli Euroliga mérkőzés között fogadta az újonc DKKA együttesét. Makenna Marisa jegyezte a székesfehérvári együttes első pontjait - írta a wbasket.hu. A folytatásban 4-6 egység között állt be a differencia. A Győr sokáig nem tudott nagyobb futást bemutatni, de a DKKA előtt sem nyíltak fordítási esélyeik. Katona Boglárka triplája még 12-11-re alakította az állást. Ezt követően 6-0-val 19-11-re megugrott a Győr – ez volt az első szakasz legnagyobb különbsége – innen azonban a negyed végére 21-16-ra szépített a DKKA. A vendégek ezen lendülete a második negyedben is kitartott. Takács Dorina 2+1-es megoldásával, Dávid Mia büntetőivel és Marisa Makenna két triplájával lefaragta hátrányát a DKKA. A második szakasz feléhez közelítve 27-27-nél utolérte riválisát a vendég alakulat.

A DKKA nem csak egyenlíteni tudott, de Makenna Marisa újabb hármasával 30-27-nél vezetett is. Az amerikai légiós az első félidőben 17 pontot, közte négy triplát jegyzett. A győriek kosárcsendjét Kiss Virág és Dubei Debóra törték meg, majd a hazaiaknak U20-as pozícióból Ács Luca triplája 34-32-nél fordítást is hozott. Erre azonban Dávid Mia felelt két hárompontossal, így a félidő hajrához közelítve újra a DKKA-nál volt az előny. Kisebb meglepetésre ez a nagyszünetig is megmaradt. Makenna Marisa hármasa 41-35-ra módosította az állást. Ezt követően Wentzel Nóra és Weronika Telenga révén egyenlített a Győr, de Makenna Marisa büntetője 42-41-es vezetést hozott a DKKA-nak. A vendégek 17-ből 8 triplát értékesítettek az első félidőben, a Győr 14-ből 2-t. Önmagában ez a statisztikai mutató is árulkodó. A harmadik negyed első találatát Dubei Debóra szerezte, majd két percig egyik csapat sem talált be. Ezt követően megint Dubei Debóra villant, illetve Kiss Virág is eredményesnek bizonyult. A DKKA első találatára, ami Makenna Marisa büntetői voltak, 4 perc 18 másodpercet kellett várni. Ekkor már 6 ponttal vezetett a Győr.

Szigorított védekezésén a házigazda és támadásban is jöttek az extrák. Darcee Garbin és Bach Boglárka hármast értékesített. Ezzel meg is duplázták csapatszinten a győriek az addigi hárompontosaik számát. 54-44-nél 10 pont választotta el a feleket. Ez 41-35 után 19-3-as futást jelentett. Takács Dorina és Drávecz Boróka révén szépített a DKKA, de 5-6 pontnál közelebb nem került ebben a szakaszban. A harmadik negyed hajrájában 58-51-nél Szentpáli Gergő, a DKKA vezetőedzője technikait kapott és ennek a negyedik negyedben lett jelentősége.

A harmadik negyedet Weronika Telenga és Makenna Marisa két büntetője zárta, így 62-57-ről futottak neki az utolsó 10 percnek a csapatok. Szücs Luca 62-59-re felhozta a DKKA-t. Erre Bach Bogi triplával, Weronika Telenga 2+1-es megoldással felelt. Visszaugrott a 9 pontos különbség. Hegedűs Janka hármasával 68-62-nél még felcsillant a DKKA előtt a remény. Nem sokkal később azonban Szentpáli Gergő megkapta a második technikai hibáját és a kiállítás sorsára jutott. Wentzel Nóra négy büntetőjével 72-62-nél 10 pont választotta el a feleket. Varga Sára és Laufer Gabriella még ezután is felhozta 72-67-re a DKKA-t, de ez az utolsó felzárkózás sokat kivett a vendégekből. A Győr eközben rutinosan tartotta a ritmusát, élességét. Amikor az utolsó öt percbe fordulva kétszámjegyűre nőtt az előnye, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A hajrában Darcee Garbin, Wentzel Nóra és Dubei Debóra is betalált távolról, 91-72-re nyert a Győr.

SERCO UNI Győr - Dávid Kornél KA 91-72 (21-16, 20-26, 21-15, 29-15)