Légiós körkép: Juhász Dorkáék ötmeccses párharcban maradtak alul a WNBA döntőjében
21
2024
2024. október 21.  |  10:00

Az elmúlt héten nem volt jó hete a Joventut Badalonának: a spanyol együttes beleszaladt egy elég nagy zakóba a litván BC Wolves ellen (63-86), a bajnokságban pedig a Río Breogán is legyőzte a Joventutot (70-76) - Európában 2-2-vel a hetedik a Badalona az A csoportban, a bajnokságban pedig 1-3-mal áll. Hanga Ádám a nemzetközi kupában 4 pontig, 2 lepattanóig, illetve 1-1 gólpasszig és blokkig jutott. A bajnokin jobban ment neki (8 pont, 6 lepattanó, 1-1 gólpassz és blokk, 11 VAL), de Somogyi Ádámék örülhettek - a magyar irányító nevezve volt, de nem került pályára a vendégeknél.

A Valenciának sokkal jobban sikerült a hét a EuroCupban (105-83 az Umana Reyer Venezia ellen) és a bajnokságban is (89-88 a MoraBanc Andorrával szemben) - Kovács Adriánék vezetik a EuroCup B csoportját (4-0), és a spanyol élvonalban is az élmezőnyben találhatóak, jelnleg másodikok (3-1). Nate Reuvers az olaszok ellen 9 pontot és 5 lepattanót (9 VAL) tett a közösbe, míg az ACB Ligában 5 pont, 6 lepattanó és 1 gólpassz került a neve mellé.

A spanyol másodosztályban a Silbö San Pablo Burgos 91-85-re verte a Monbus Obradoirót idegenben, így 4-0-val a tabella élén áll. Golomán György 14 perc alatt megint hasznos volt (6 pont, 5 lepattanó, 1-1 szerzett labda és blokk, 9 VAL).

A Hestia Menorca a másik 100%-os együttes, a Club Ourense Baloncesto ellen kapott ki elég simán (65-84), így 2-2-vel áll négy kör után. Tanoh Dez András 15 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 7 pontot és 2 lepattanót termelt.

A német Veolia Towers Hamburg újabb nagy zakót kapott a EuroCupban, ezúttal a U-BT Cluj Napocától kapott ki a német gárda (67-103), így 0-4-gyel az utolsó, 10. helyen van jelenleg a B csoportban. A Hamburg a német bajnokságban is sok pontot kapott, a Fit/One Würzburg Baskets győzte le a gárdát (91-85) - 2-2-vel áll jelenleg a Veolia Towers. Maronka Zsombor a Bayern ellen elszenvedett bokasérülése miatt továbbra sem került még pályára.

A Kawasaki Brave Thunders ezúttal a Yokohama B-Corsairs ellen játszott duplameccset, és 1-1-gyel hozta le a két hazai találkozót (80-87, 88-81 hosszabbítás után), így 6 forduló után az utolsó, 10. helyen található a Central csoportban. Rosco Allen az első mérkőzésen is jó volt (17 pont, 7 lepattanó, 2 gólpassz, 19 VAL), a másodikon viszont egyenesen pazar teljesítményt nyújtott (34 pont, 6 pattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda, 38 VAL).

A Fukushima Firebondsnak nem sikerült ez a hét, kétszer is kikapott a Fukui Blowinds otthonában (78-75, 68-58), így 2-4-gyel utolsó, 7. helyen tanyázik a Keleti csoportban. Mikael Hopkins az első találkozón 13 pontig, 9 lepattanóig és 3 gólpasszig jutott (12 VAL), a második meccsen pedig 17 pont, 11 lepattanó, 2 gólpassz és 1 szerzett labda (6 VAL) volt a számsora, de a második összecsapáson nem ment neki a dobás (8/26 mezőnyből).

A hölgyekre áttérve kezdjük a legfontosabbal: a Minnesota Lynx 3-2 arányban alulmaradt a WNBA döntőjében. Borzasztóan szorosan alakult egyébként a finálé, hiszen a harmadik meccsen visszavette pályaelőnyét a New York Liberty (77-80), a negyediken viszont az utolsó másodpercekben befújt és Bridget Carleton által értékesített büntetőkkel maradt életben a Minnesota (82-80). Juhász Dorka a harmadik meccsen nem lépett pályára, a negyediken viszont 9 és fél percnyi lehetőséget kapott (2 pont, 1-1 lepattanó, gólpassz, szerzett labdba). Az ötödik, mindent eldöntő ütközetre ma hajnalban került sor, és a New York óriási csatában, nagyon véleményes faulttal kiharcolva a ráadást, hosszabbítás után diadalmaskodott (67-62) - Dorka ezúttal is 9 percet töltött a pályán (1-1 lepattanó, gólpassz és blokk).

A Valencia Basket nagyszerű kezdés után kikapott a női Euroligában az Umana Reyer Venezia otthonában (75-67). Határ Bernadett 12 ponttal és 5 lepattanóval segítette övéit (9 VAL). A bajnokságban simán nyert a valencia a Spar Gran Canaria ellen (82-57), 3-0-val a három hibátlan együttes egyikének számítanak - Betti ezen a találkozón 10 pontot és 2 lepattanót tett a közösbe (7 VAL).

A Casademont Zaragoza is játszott a női Euroligában, de szintén kikapott a kétszeres címvédő Fenerbahce vendégeként (84-64). Khautné Czukor Dalma 17 és fél percet tölthetett a parketten, 7 pont és 1 lepattanó került a neve mellé. A hétvégi spanyol bajnokin a Jairist fogadta a Zaragoza, és a hazaiak egy palánkos, dudaszós középtávolival győzni tudtak (70-68), így 2-1-gyel az élmezőny közvetlen közelében helyezkednek el. Czukor csereként állt be, és 19 perc alatt meghatározó szerepe volt csapata sikerében (11 pont, 4 lepattanó, 1-1 gólpassz és szerzett labda, 12 VAL).

Fotók - Joventut Badalona twitter, Valencia Basket twitter, Silbö San Pablo Burgos twitter, Hestia Menorca, Kawasaki Brave Thunders instagram, news-daily.com, FIBA, Casademont Zaragoza instagram