U16-os leány Eb: Nyolcadik helyen zártunk
24
2024
2024. augusztus 24.  |  21:15
A miskolci U16-os Európa-bajnokság helyosztóján a magyar válogatott 73-69-re alulmaradt Németországgal szemben. Ezzel a magyar lányok a 8. helyen zárták a hazai rendezésű kontinenstornát.

A tornán először lépett pályára a Miskolci Egyetemi Sportközpont Körcsarnokában válogatottunk. - írta a wbasket.hu  Az összecsapás első pontjai Ocsenás Móna büntetőiből születtek. Ezt követően a németek igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést és 10-2-re elléptek. Időkérést követően Dinnyés Petra és Berzy Petra egy-egy hárompontosa törte meg a kosárcsendet. Amikor pedig Csaplár-Nagy Lara is betalált, 12-10-nél már a németek kértek időt. Sajnos öt perc után Fárbás Emma térdsérülés miatt kiesett és már nem is térhetett vissza. Ezúton is jobbulást kívánunk! Folytatásban kiváló távoli dobásokkal mentünk előre, Berzy Petra és Babay-Bognár Kinga hármasaival fordítottunk és 10 perc után 16-14-re vezettünk. A második negyedet Babay-Bognár Kinga öt pontja indította. Ezzel már sorozatban nyolc szerzett pontnál járt. Egyértelműen lendületbe jöttünk: 28-18-nál már 10 pont választotta el a feleket.

A hullámzó mérkőzésén időkérést követően rendezték a sorokat a németek és 9-0-val 28-27-re szépítettek. Erre válaszul már a magyar stáb állította meg a játékot. Ebben a félidőben azonban már nem találtunk be. A németek még öt pontot jegyeztek és így a nagyszünetben 32-28-ra mentek. A mieinknél a 11 pontos Babay-Bognár Kinga volt a legeredményesebb, míg a németeknél a 10 pontos Lilli Schultze. A harmadik etap elején a hosszabb kosárcsendünket Csaplár-Nagy Lara törte meg, majd Babay-Bognár Kinga megszerezte a negyedik kísérletéből a negyedik tripláját. Másfél perc után 35-34-nél újra vezettünk. Fordulatokban nem volt hiány, hiszen innen 10-2-es szériájukkal 44-37-nél már újra a németek mentek. Úgy nézett ki, hogy több erőt tudnak mozgósítani. A csapatunk azonban óriási szívvel küzdött és mindent kiadott magával. Babay-Bognár Kinga és Ocsenás Móna távoli dobásaival lefaragtuk a különbséget.

A harmadik negyed hajrájában tovább robogott a csapatunk. Csaplár-Nagy Lara négy pontja és Rigó Dorina triplája után 52-49-es előnyből fordultunk a záró szakaszra. A negyedik negyed elején felváltva estek a kosarak, de ez egyben azt is jelentette, hogy 2-4 pontos előnyét stabilan tartotta csapatunk. A németek 57-57-nél egyenlítettek. Erre azonban Csaplár-Nagy Lara és Rigó Dorina felelt. Két alkalommal (62-58, 64-60) megugrottunk négy ponttal. Az utolsó öt percbe érkezve egy német tripla és 2+1-es megoldás újabb fordulatot hozott, de Babay-Bognár Kinga hármasa és Csaplár-Nagy Lara duplája visszahozta az esélyeket. A végjátékból azonban riválisunk jött ki győztesen,: 69-68 után az utolsó két percben már csak ők találtak be és 73-69-es sikerrel megszerezték a hetedik helyet.

A magyar válogatott ezen a mérkőzésen is, ahogy az egész tornán, mindent kiadott magából. Köszönjük ezeket az emlékezetes napokat!

Magyarország - Németország 69-73 (16-14, 12-18, 24-17, 17-24)